Քննչական կոմիտեի Երեւանի քննչական վարչության նախկին պետ Ջոն Ֆարխոյանը կմնա ազատության մեջ. դատարանը մերժել է Դատախազության վերաքննիչ բողոքը։ Այս տեղեկությունը NEWS.am-ին հաստատեց նրա պաշտպան Ռոման Ահարոնյանը։
Ֆարխոյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 312-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով՝ Քաղաքաշինության կոմիտեի նախկին նախագահ Վահագն Վերմիշյանին առանձնապես խոշոր չափի կաշառք տալու համար:
Ավելի վաղ NEWS.am-ի հետ զրույցում ԱԱԾ-ի լրատվության ծառայությունից հայտնել էին, որ Ֆարխոյանն ազատ է արձակվել գրավի դիմաց։

YEREVAN. – Jon Farkhoyan, the former head of the Yerevan Investigation Department of the Investigative Committee of Armenia, will remain in freedom; the court denied the appeal of the Prosecutor's Office. His lawyer Roman Aharonyan confirmed this information to Armenian News-NEWS.am.
Farkhoyan is accused of giving a large bribe to now former chairman of the Urban Development Committee, Vahagn Vermishyan.
Earlier, the National Security Service press service had informed Armenian News-NEWS.am that Farkhoyan had been released on bail.