SHAMSHYAN.com-ի տեղեկութուններով, երեկ՝ մայիսի 2-ին, ոստիկանության Նոր-Նորքի բաժին է դիմել Նոր-Նորք վարչական շրջանի բնակիչ, 30-ամյա Ալիկ Սուքիասյանը և հայտնել, որ ապրիլի 30-ից մինչև մայիսի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում անհայտ անձը կամ անձինք, տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ բացել են իր բնակարանի առաջին հարկի պատուհանը, և այնտեղից գողություն կատարել:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, դեպքի վայր է ժամանել ոստիկանության Նոր-Նորքի բաժնի օպերատիվ խումբը, ինչպես նաև՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր-Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնի խումբը:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են, թե ինչ իրեր են գողը կամ գողերը գողացել: Գ. Շամշյանի տեղեկություններով, տուժած Ա. Սուքիասյանն աշխատում է Հայաստանի քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում, որպես քննիչ:

В Ереване ограбили квартиру следователя следственного управления. Об этом сообщает SHAMSHYAN.com.
Накануне, 2 мая, в отдел полиции района Нор-Норк обратился 30-летний Алик Сукиасян и сообщил, что в период с 30 апреля по 2 мая неизвестный или неизвестные с применением технических средств открыли окно в его квартиру на первом этаже и обокрали ее.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, на место происшествия прибыла оперативная группа полиции отдела Нор-Норка, а также следственная группа Ереванского следственного управления районов Аван и Нор-Норк.
Полиция и следственный отдел выясняют, какие вещи были украдены. По сведениям Шамшяна, пострадавший Сукиасян работает следователем в Гегаркуникском областном следственном управлении.