Երեկ՝ մայիսի 2-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում:
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ ժամը 17:30-ի սահմաններում, Ծաթեր գյուղի տներից մեկում հովվաշունը վնասել է տանտիրուհուն՝ 78-ամյա Գ. Մ.-ին, ինչի հետևանքով վերջինս կարճ ժամանակ անց տանը մահացել է:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, դեպքի մասին մահացածի հարազատները տեղեկացրել են ոստիկանության Թումանյանի բաժին, որտեղից ժամանած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը, նշված գյուղի 5-րդ փողոցի տներից մեկի բակում Գ.Մ.-ն քայլելիս է եղել, երբ նրանց պատկանող հովվաշունը շղթան կտրել ու հարձակվել է վերջինիս վրա, ով կորցնելով հավասարակշռությունը, ընկել է գետնին, իսկ շունը բռնել է նրա դեմքի և պարանոցի հատվածը ու մի քանի անգամ թափահարել:
Գ.Մ.-ին շան ճիրաններից ազատել է փեսան, որից հետո կնոջը տեղափոխել են տուն, որտեղ էլ վերջինս մահացել է:

Трагическое происшествие произошло накануне, 2 мая, в Лорийской области Армении. Об этом сообщает Shamshyan.com.
В районе 17:30 в одном из домов в селе Цатер пастушья собака напала на 78-летнюю хозяйку дома Г. М., в результате чего женщина вскоре скончалась.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, родственники покойной сообщили об инциденте в отдел полиции Туманяна. Прибывшая на место оперативная группа выяснила, что в тот же день покойная вышла во двор дома, когда ее пастушья собака сорвалась с цепи и напала на нее. Женщина потеряла равновесие, упала на землю, а собака вцепилась ей в лицо и шею.
От собаки женщину спас муж ее дочери, после чего женщину перенесли в дом, и вскоре она умерла. По факту происшедшего в отделении расследований отдела полиции Туманяна подготавливаются материалы.