Թուրքիայում Վրաստանի դեսպանատունը հանդես է եկել դիմակային ռեժիմի պահպանման մասին զգուշացմամբ, հաղորդում է «Նովոստի Գրուզիա»-ն:
Կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու նպատակով Թուրքիայի առողջապահության նախարարությունն ու ՆԳՆ-ն որոշել են երկրի տարածքում պարտադիր կանոններ մտցնել:
Թուրքիայի ողջ տարածքում պարտադիր է դիմակ կրելը գրեթե ամենուր տնից դուրս՝ ցանկացած բաց եւ փակ տարածքներում, հասարակական կուտակման վայրերում, գրասենյակներում, գործարաններում եւ այլն:
Հավելյալ հարցերի դեպքում Վրաստանի քաղաքացիները կարող են դիմել հետեւյալ համարներով՝ Անկարայում՝ +90 533 690 30 40; +90 539 220 82 80, Ստամբուլում՝ +90 541 818 44 00, Տրապիզոնում՝ +90 541 326 22 26, Իզմիրում՝ +90 530 280 45 08:
Թուրքիայում այս պահի դրությամբ հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակման 281,5 հազար եւ մահվան ավելի քան 6,7 հազար դեպք:

The Georgian Embassy in Turkey warns citizens about the spread of the coronavirus and urges everyone to follow the established rules, News Georgia reported.
To prevent the COVID-19 spread, the health ministry and the ministry of internal affairs decided to introduce mandatory rules in the country.
In Turkey, everyone must wear masks almost everywhere outside their homes, and anyone who breaks the rules will be fined.
A total of 281.5 thousand COVID-19 cases have been detected in Turkey, and over 6.7 thousand people have died.