ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի կատակում, երբ ասում է, որ ցանկանում է եւս 12 տարի մնալ Սպիտակ տանը, MSNBC-ին տված հարցազրույցում ասել է նրա նախկին հավատարմատար եւ օգնական Մայքլ Կոհենը, ով հուշեր է գրել Թրամփի հետ աշխատանքի մասին:
Նրա խոսքերով՝ Թրամփը կտրուկ փոխվել է, եւ «սա այն մարդը չէ, որին ես գիտեի շատ տարիներ առաջ: «Նա միշտ կոպիտ էր, բայց իշխանությունը, որն այժմ ունի, հարվածել է նրա գլխին»:
Նրա կարծիքով՝ Թրամփը ցանկանում է «ավտոկրատ» լինել․ «Նա ցանկանում է ամբողջ կյանքում նախագահ լինել: Նա ցանկանում է լինել այնպիսին, ինչպիսին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն է, ինչպիսին հյուսիսկորեական առաջնորդ Կիմ Չեն Ընն է, ինչպիսին Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն է, ինչպիսին Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգ արքայազն Մուհամմեդ բեն Սալմանն է: Նա փափագում է դա: Նա չի ցանկանում առաջադրվել նախագահի պաշտոնում, ուստի երբ նա ասում է. «Իսկ ինչ կասեք եւս 12 տարվա մասին», նա չի կատակում»:
Թրամփը չի կարող կատակել, քանի որ նա «հումորի զգացում չունի»,- ասել է Կոհենը: «Նա չի ծիծաղում, չի կատակում: Նա լուրջ է ասում, երբ ասում է դա: Նա կատակ չէր անում, երբ ասաց, որ կարող է սպանել ինչ-որ մեկին 5-րդ փողոցում եւ խուսափել դրա համար պատասխանատվությունից»:

Президент CША Дональд  Трамп не шутит, когда говорит, что хочет оставаться в Белом доме еще 12 лет, заявил в интервью MSNBC  его бывший личный поверенный и помощник Майкл Коэн, который написал мемуары о своей работе с Трампом.
По его словам,  Трамп кардинально изменился и «это не тот человек, которого я знал много лет назад. «Он всегда был грубым, но власть, которой он сейчас обладает, ударила ему в голову».
На его взгляд, Трамп хочет быть «автократом». «Он хочет быть президентом на всю жизнь. Он хочет быть таким же, как президент России Владимир Путин, как северокорейский лидер Ким Чен Ын, как президент Венесуэлы Николас Мадуро, как наследный принц Саудовской Аравии Мохаммад бин Салман. Он жаждет этого. Он не хочет баллотироваться в президенты, и поэтому  когда он говорит: «А как насчет еще 12 лет». Он не шутит».
Трамп не умеет шутить, потому что у него «нет чувства юмора», сказал Коэн. «Он не смеется, он не шутит. Он серьезен, когда говорит это.  Он не шутил, когда сказал, что может убить кого-нибудь на 5-й авеню и избежать наказания за это».