Նոյեմբերի 18-ից ռուսական «Աէրոֆլոտ» ավիաընկերությունը վերսկսում է Թեհրան թռիչքները, Իրան օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքը թույլատրվում է վիզային ռեժիմի պայմանների համաձայն, բացի զբոսաշրջային նպատակներ հետապնդելուց, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով ընկերության հայտարարությունը։
«2020 թվականի նոյեմբերի 18-ից «Աէրոֆլոտ»-ը վերսկսում է Թեհրան թռիչքները։ Մոսկվա-Թեհրան SU0512 չվերթը իրականացվելու է շաբաթը երկու անգամ՝ հինգշաբթի եւ կիրակի»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Տոմսերի վաճառքը կատարվում է «Աէրոֆլոտ»-ի կայքում եւ պաշտոնական գործակալների միջոցով։ Չվերթների հաճախությունը կարող է փոփոխվել՝ միջազգային օդային հաղորդակցության վերականգնմանը զուգահեռ։
Չվերթների չվացուցակի եւ ծառայությունների մասին հատապ տեղեկությունները հրապարակվում են ավիաընկերության կայքում։ Ավիատոմսերի ամրագրումը հասանելի է ավիաընկերության կայքում եւ սեփական վաճառքի գրասենյակներում։

Российская авиакомпания «Аэрофлот» возобновляет полеты в Тегеран с 18 ноября; въезд иностранных граждан в Иран разрешается в соответствии с условиями визового режима, кроме следования с туристическими целями, сообщает РИА Новости со ссылкой на заявление компании.
«Аэрофлот» возобновляет выполнение полетов в Тегеран с 18 ноября 2020 года. Рейс SU0512 Москва-Тегеран будет выполняться дважды в неделю по средам и воскресеньям. Обратный рейс SU0513 будет совершаться по четвергам и воскресеньям», - говорится в сообщении.
Продажа билетов открыта на сайте «Аэрофлота» и у официальных агентов. По мере восстановления международного воздушного сообщения частота рейсов может меняться.
Актуальная информация о расписании рейсов и услугах публикуется на сайте авиакомпании. Бронирование авиабилетов доступно на сайте авиакомпании и в офисах собственных продаж.