«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ արտախորհրդարանական ընդդիմությունը որոշում ուներ, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին փոխարինողը պետք է երկիրը կառավարի 3-4 ամիս:
Այդ ժամանակահատվածը կօգտագործվեր Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ կազմակերպելու համար: Կարելի է ասել, ըստ 16 կուսակցությունների պլան Ա-ի՝ նախատեսվում են մինչեւ մարտի վերջ եւ ապրիլի սկիզբ Հայաստանում նոր ԱԺ ընտրություններ:
Սակայն մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ ընդդիմության կողմից արդեն առաջադրված վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի հետ նախօրեին կայացած հանդիպման ժամանակ հայատարարվել է, թե անհնարին է այդքան կարճ ժամանակատվածում ՀՀ-ում կայունություն ստեղծել ու ընտրություններ իրականացրել:
Որոշվել է՝ եթե ՀՀ-ում ստեղծվի ազգային համաձայնության կառավարություն, ապա վարչապետը պետք է մեկ տարի հետո կազմակերպի ընտրությունները: Իսկ մեկ տարի Մանուկյանը, կառավարելով երկիրը, պետք է հրաժարվի իր գլխավորած ԱԺՄ կուսակցությունից ու ընդհանրապես չմասնակցի խորհրդարանական ընտրություններին:
Այսօր՝ Ազատության հրապարակում համապետական հանրահավաքի ժամանակ, Վազգեն Մանուկյանը պետք է մանրամասներ ներկայացնի, թե ինչպես է պատկերացնում մեկ տարում երկիրը ուշքի բերելու մեխանիզմները` ծրարգրեր, որոնք կիրականացնի իր վարչապետության ժամանակ»:

«Газете «Жоховурд» стало известно о том, что внепарламентская оппозиция приняла решение, согласно которому заменяющий премьер-министра РА Никола Пашиняна должен управлять страной 3-4 месяца.
Этот период должен был использоваться в Армении для организации внеочередных парламентских выборов. Можно сказать, что по плану «А» 16 партий, до конца марта и начала апреля в Армении предусматривается проведение новых выборов в НС.
Однако наши источники передают, что во время встречи с уже выдвинутым кандидатом от оппозиции на пост премер-министра Вазгеном Манукяном было заявлено о том, что невозможно за столь небольшой срок создать стабильность в Армении и провести выборы.
Было принято решение, что если в РА будет создано правительство национального согласия, то премьер-министр должен будет организовать выборы через год. А Вазген Манукян должен будет отказаться от возглавляемой им партии «Национально-демократический союз» и вообще не участвовать в парламентских выборах. Сегодня, во время общегосударственного митинга на Площади Свободы, Вазген Манукян должен будет представить подробности о том, как он представляет механизмы приведения страны в чувство: программы, которые он реализует за свой срок на посту премьер-министра», - пишет «Жоховурд».