Իսպանիայի կառավարությունը հայտարարել է 100 միլիոն եվրոյի հիմնադրամ ստեղծելու մասին՝ ավիատիեզերական հատվածի փոքր եւ միջին ընկերություններին աջակցելու համար, որոնք տուժել են կորոնավիրուսի համավարակից, հայտնում է Reuters-ը:
Վարչապետ Պեդրո Սանչեսի եւ նրա մի քանի նախարարների եւ Airbus-ի գործադիր տնօրեն Գիյոմ Ֆորիի հանդիպումից հետո կառավարությունը ներկայացրել է հիմնադրամի ստեղծման, ինչպես նաեւ ոլորտում հետազոտություններն ու մշակումները խթանելու ծրագիր:
Կառավարությունը հայտարարել է, որ 2020թ․ կարճ հեռահարության կոմերցիոն ինքնաթիռների արտադրությունը կրճատվել է 35%-ով։

Правительство Испании объявило о создании фонда в размере 100 миллионов евро (для поддержки малых и средних компаний в аэрокосмическом секторе, который пострадал от пандемии коронавируса, передает Reuters.
Правительство представило фонд, а также программу по стимулированию исследований и разработок в отрасли после встречи премьер-министра Педро Санчеса с несколькими его министрами и генеральным директором Airbus Гийомом Фори.
Правительство заявило, что в 2020 году производство коммерческих самолетов малой дальности упало на 35%.