«Ինժեներական քաղաքի» ծրագիրը մտել է ակտիվ փուլ: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը:
«Ինժեներական քաղաքի» ծրագիրը մտել է ակտիվ փուլ: Այն Համաշխարհային բանկի հետ համագործակցությամբ իրականացվող «Առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածքներ» ծրագրի շրջանակում ֆինանսավորվող նախագծերից է:
Հայաստանում ապագայի քաղաքի հատակագիծն արդեն հաստատվել է, շուտով կհայտարարվի նաև շինարարարական ընկերության մրցույթը և կսկսվի քաղաքի կառուցումը:
-Բաղկացած է լինելու 22 ինժեներական ընկերությունների շինություններից, լաբորատորիայից, ավտոկայանատեղիից, այգուց և ինժեներական ենթակառույցներից:

План «Инженерного города» уже утвержден, и в ближайшее время будет объявлен тендер строительной компании и начнется строительство города. Об этом на своей странице в Facebook написал вице-премьер Тигран Авинян.
Проект «Инженерный городок» вступил в активную фазу. Это один из проектов, финансируемых в рамках программы «Стимуляция развития инфраструктуры торговли и качества» в сотрудничестве со Всемирным банком.
«План городка будущего в Армении уже утвержден, и в ближайшее время будет объявлен тендер строительной компании и начнется само строительство», - написал Авинян.
Вице-премьер добавил также, что «Инженерный городок» будет состоять из корпусов 22 инженерных компаний, лабораторий, автостоянки, парка и инженерной инфраструктуры.