Երբ որ կհայտարարվեն արտահերթ ընտրություններ, երբ հրաժարականը կլինի, այդ ժամանակ մենք կքննարկենք եւ պետության համար, պետության շահերից բխող որոշում կկայացնենք: Այս մասին, այսօր՝ մարտի 18-ին, դատարանի շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Լավագույն լուծումը սրա (նկատի ունի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին-խմբ) օր առաջ հրաժարականն է եւ հեռացումը: մենք մի անգամ տեսանք, որ այդ կապիտուլյանտը բլեֆ արեց, ասաց, որ գնում է արտահերթ ընտրությունների, հետո հայտարարեց, որ նման օրկարգ չկա, հասարակությունը նման պահանջ չունի, բայց ինքը պետք է գիտակցի, որ ինքը քաղաքական դիակ է, պրծած քաղաքական գործիչ է: Երկու օր, երկու ամիս ավել կկառավարի, դա միայն թուլացնելու է ոչ միայն իր իշխանությունը, այլեւ մեր պետականությունը: Իմ մոտ կա տպավորություն, որ ինքը հերթական բլեֆի է գնում, որովհետեւ ցուգցվանգի մեջ է հայտնվել»,-ասաց նա:
Անդրադառնլով հնարավոր ընտրություններին, Շարմազանովն ասաց. «Նա առանց սնայպերների չի կարողանում 100 մետր մի շենքից մյուսը գնալ, նա ոնց է արտահերթ ընտրություններ կազմակերպելու, ոնց է գնալու Ալավերդի, Վանաձոր, ոնց է Երեւանի մի վարչական շրջանից մյուսը գնալու: Հետեւից հարյուրավոր ոստիկաններին ու սնայպերներին տանելո՞ւ է»:

У меня такое впечатление, что в вопросе внеочередных выборов премьер-министр Армении Никол Пашинян снова блефует. Об этом в беседе с журналистами перед зданием суда 18 марта заявил пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов.
Он пояснил, что когда будет отставка Пашиняна, тогда РПА обсудит и примет решение в интересах государства.
По его словам, лучшее решение – скорейшая отставка премьер-министра. «Мы уже видели, как капитулянт один раз уже сблефовал, заявив, что собирается провести внеочередные выборы, потом объявил, что такой повестки нет, нет общественного требования. Пашинян должен понимать, что он политический труп. Он, возможно, продлит свое пребывание еще на два дня, еще на два месяца, но это ослабит не только его власть, но и нашу государственность. Он не может пройти и 100 метров без снайперов, как он будет проводить внеочередные выборы?», - отметил Шармазанов.
Напомним, что 18 марта премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в «Facebook» написал, что 20 июня текущего года состоятся внеочередные парламентские выборы.