Հայաստանի ներկայացուցիչները կմասնակցեն  «ԱՊՀ երկրների երիտասարդական կազմակերպությունների առաջնորդների համար  մշակութային երկխոսություն» ծրագրին: Ինչպես հաղորդում է «Բելտան»,  այն նախատեսված է 18-24 տարեկան երիտասարդների համար եւ կանցկացվի հուլիսի  25-ից մինչեւ օգոստոսի 3-ը Մոսկվայում Ժողովուրդների բարեկամության ինստիտուտի բազայում:
Նախագիծն ուղղված է երիտասարդների առաջնորդական պոտենցիալի զարգացմանը, կառավարման գործընթացների մասնակցության եւ  պետական իշխանության մարմինների հետ փոխգործակցության ունակությունների ձեռք բերմանը,  ինչպես նաեւ նրանց միջեւ միջմշակութային հաղորդակցության ամրապնդմանը:
Դպորցին կմասնակցեն նաեւ ԱՊՀ եւ Բալթյան  տարբեր երկրների, մասնավորապես` Ադրբեջանի, Բելառուսի, Վրաստանի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Լատվիայի, Լիտվայի, Մոլդովայի, Տաջիկստանի, Ուկրաինայի, Էստոնիայի, Ռուսաստանի ներկայացուցիչներ:

YEREVAN. – Armenia’s representatives will participate in the School of Young Leaders of the CIS “Intercultural dialogue for leaders of youth organizations-members of the Commonwealth of Independent States.”
The program, designed for students from 18 to 24 years, will be carried out at the Peoples’ Friendship University in Moscow from July 25 August 3.
The project aims to develop young people’s potential, acquisition of skills of participation in management and interaction with state authorities, preservation of national identity of young leaders, as well as improvement of cross-cultural communication, as one of the most important conditions for tolerance in a multicultural community, BelTA agency reports.
Representatives of Georgia, Azerbaijan, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Latvia, Lithuania, Moldova, Tajikistan, Ukraine, Estonia and Russia will also attend the event.