Հայաստանի Հանրապետության չորրորդ նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Վահագն Խաչատուրյանին՝ Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ.
«Հարգելի պարոն Խաչատուրյան,
Շնորհավորում եմ Հանրապետության նախագահի բարձր և պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու առթիվ:
Հանրապետության նախագահի պաշտոնը Դուք ստանձնում եք մեր երկրի ու ժողովրդի համար չափազանց բարդ ու պատասխանատու ժամանակահատվածում, երբ առկա են հրատապ լուծում պահանջող բազում ներքին և արտաքին խնդիրներ:
Շնորհավորանքիս հետ մեկտեղ՝ Ձեզ մաղթում եմ առողջություն, որը կարևորագույն նախապայմաններից մեկն է, որպեսզի կարողանաք հաջողությամբ և հաստատակամությամբ պաշտպանել և առաջ մղել մեր երկրի շահերը, արժանապատվորեն ծառայել հայոց պետությանն ու ժողովրդին:
Կարևորելով հայրենիքի և ժողովրդի անվտանգ և բարեկեցիկ ապագան՝ պատրաստ եմ աջակցել Ձեզ՝ իմ հնարավորությունները, փորձը, կապերը, ներուժը ծառայեցնել ի նպաստ ուժեղ և կայուն պետականության։

Поздравляю с избранием на высокий и ответственный пост президента республики. Об этом говорится в поздравлении четвертого президента Армении Армена Саркисяна в связи с избранием Ваагна Хачатуряна на должность президента РА.
В поздравлении, в частности, говорится:
«Вы вступаете в должность президента республики в чрезвычайно сложный и ответственный для нашей страны и народа период, когда есть множество требующих срочного решения внутренних и внешних проблем.
Вместе с поздравлением, хочу пожелать Вам здоровья, которое является одним из важнейших предусловий, чтобы суметь успешно и непоколебимо защищать и продвигать интересы нашей страны, достойно служить армянскому государству и народу.
Придавая важность безопасному и благополучному будущему нашей Родины и нашего народа, готов содействовать Вам, использовать свои возможности, опыт, связи и потенциал во благо сильной и стабильной государственности.