Մարտի 23-ին, տեղական ժամանակով ժամը 21:10-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 17:10-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41.11⁰ և արևելյան երկայնության 43.92⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով՝ Հայաստան-Վրաստան սահմանային գոտի` Բավրա գյուղից 9 կմ արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 3.6 մագնիտուդով երկրաշարժ:
NEW.am–ը ԱԻՆ–ից տեղեկանում է, որ էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4-5 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Շիրակի մարզի Բավրա, Սարագյուղ, Աշոցք, Սիզավետ և Ղազանչի գյուղերում՝ 3 բալ, Լոռու մարզի Տաշիր, Ալավերդի, Վանաձոր քաղաքներում, Պաղաղբյուր գյուղում, Տավուշի մարզի Իջևան, Նոյեմբերյան և Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքներում` 2-3 բալ ուժգնությամբ:

An earthquake with magnitude 3.6 has been registered on the Armenian-Georgian border 9 km to the east from the village of Bavra.
According to the Ministry of Emergency Situations, the intensity of tremors in the epicenter was 4-5 points.
The earthquake was felt in the villages of Bavra, Saragyugh, Ashotsk, Sizavet and Gazanchi of Shirak province with magnitude 3, in Tashir, Alaverdi, Vanadzor of Lori, the villages of Paghaghbyur, Ijevan and Noyemberyan of Tavush and Gyumri of Shirak province with magnitude 2-3.