Ադրբեջանցիները երեկվանից հոլուվուդյան ոճի մոտիվներով փորձ են անում «դիվերսիա» կարել` ՀՀ 2 զինծառայողներին ծանր հանցագործության մեջ մեղադրելով: Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը:
«Նախ տրվեց, որ ՀՀ-ից դիվերսիոն հարձակում է տեղի ունեցել, ապա թեման զարգացրեցին այլ ուղղությամբ` մեղադրելով ադրբեջանական վերահսկողության տակ գտնվող բնակավայրում, քաղաքացիական անձի սպանության մասին:
Ակնհայտորեն Ադրբեջանում փորձում են ստանալ ճիշտ այնպիսի պատկեր, ինչպիսին գրանցվել էր Նախիջևանի ուղղությամբ 2 ադրբեջանցիների ՀՀ ներթափանցումից ու Կապանի հատվածում քաղաքացիական անձ սպանելուց:
Իհարկե այն տարբերությամբ, որ եթե ՀՀ-ի տարածքում ադրբեջանցիներն իսկապես ներթափանցել ու մարդ էին սպանել, մեր զինծառայողներն ադրբեջանական սցենարի իրագործման նպատակով, ամենայն հավանականությամբ, առևանգվել են:
Եթե նույնիսկ խնդիրը մոլորությունը լինի, ինչի հավանականությունը, կարծես, բարձր չի, իրավիճակը դրանից չի փոխվի»,- գրել է նա:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ մայիսի 26-ին՝ ժամը 19:00-ից, ՀՀ մարտական դիրքեր սնունդ մատակարարող ԶՈՒ 2 զինծառայողի հետ կապն ընդհատվել է: Քննվում է նաև դեռևս չպարզված հանգամանքներում ադրբեջանական կողմում հայտնվելու հնարավոր վարկածը:
Մեր զինծառայողներն ադրբեջանական սցենարի իրագործման նպատակով, ամենայն հավանականությամբ, առևանգվել են. Տիգրան Աբրահամյան

Азербайджанцы со вчерашнего дня пытаются состряпать «диверсию» с голливудскими мотивами, обвиняя 2-х военнослужащих РА в тяжком преступлении. Об этом на своей странице в Facebook написал депутат НС РА Тигран Абрамян.
«Сначала сообщалось, что со стороны РА была совершена диверсионная атака, затем тема развивалась в другом направлении, заявляя об убийстве мирного жителя в населенном пункте, находящемся под контролем Азербайджана.
Очевидно, в Азербайджане пытаются получить точно такую же картину, какая была зафиксирована с проникновением 2-х азербайджанцев в направлении Нахичевана в РА и убийством мирного жителя в районе Капана.
Конечно, с той разницей, что если азербайджанцы действительно проникли на территорию РА и убивали людей, то, скорее всего, наши военнослужащие были похищены для реализации азербайджанского сценария.
Даже если проблема в том, что они заблудились, что кажется маловероятным, ситуация не изменится»,- написал он.
Ранее мы сообщали, что 26 мая с 19:00 была прервана связь с 2 военнослужащими ВС, доставляющими продовольствие на боевые позиции РА. Также изучается возможная версия их появления на азербайджанской стороне при пока еще не выясненных обстоятельствах.