Ռուսաստանն այժմ անգամ թույլ հիմք չունի, որպեսզի բանակցություններ վարի Ուկրաինայի իշխանությունների հետ։ Այս մասին ասել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը «Մոսկվա. Կրեմլ. Պուտին» ծրագրի հարցազրույցում, որից մի դրվագ Թելեգրամ-ալիքում հրապարակել է լրագրող Պավել Զարուբինը, տեղեկացրել է 360 tv-ն։
«Այժմ չկա որեւէ հիմք, գոնե երերուն, որպեսզի գոնե ինչ-որ երկխոսություն վարվի»,- ասել է Կրեմլի պաշտոնական ներկայացուցիչը։
Նա նշել է, որ Ուկրաինայի կողմից Ռուսաստանը տեսնում է միայն երկխոսություն չվարելու եւ դրան պատրաստ չլինելու ցանկություն։
Պեսկովն ընդգծել է, որ արեւմտյան հովանավորները թույլ չեն տալիս Կիեւի վարչակարգին բանակցություններ սկսել։

Now Russia does not have a frail foundation to negotiate with the Ukrainian authorities. This was stated by the press secretary of the Russian President Dmitry Peskov in an interview on the programme Moscow. Kremlin. Putin”, a fragment of which was published on the Telegram channel by journalist Pavel Zarubin, 360 tv reports.
“Now there is no foundation, not even a frail one, to build at least some kind of dialogue,” the Kremlin spokesperson said.
He noted that on the part of Ukraine, Russia sees only unwillingness to conduct a dialogue and unpreparedness for it.