Ավստրալիայի 15-ամյա բնակչուհին ութ անգամ ձերբակալվել է 42 օրում, նա մեղադրվում է ավտոմեքենա առեւանգելու մեջ, տեղեկացվել է 7News հեռուստաալիքի կայքում։
Ըստ նրա տվյալների՝ մայիսի սկզբից այդ աղջկան ձերբակալել են միջինը յուրաքանչյուր հինգերորդ օրը։
Անցած կիրակի օրն առավոտյան անչափահասը, ոստիկանության տեղեկացմամբ, առեւանգել է Range Rover, հետո կալանավորվել է Քվինսլենդում մեքենան երկու 17-ամյա ընկերուհիների հետ վտանգավոր կերպով վարելու համար։
Ներկայում նա նախնական կալանքի տակ է եւ գտնվում է անչափահասների կալանավայրում՝ մինչեւ դատը։
7News-ի տվյալներով՝ 42 օրում մեղադրանքների ցուցակը ներառել է վտանգավոր երթեւեկության երեք դեպք, առանց վարորդական իրավունքի մեքենա վարելու վեց, մեքենաների անօրինական օգտագործման, ոստիկանությունից փախչելու երկու, գրավի դիմաց ազատ արձակվելու պայմանի չորս խախտման, ուրիշի բնակարան ներխուժելու երկու, խարդախության վեց դեպք։

Несовершеннолетнюю 15-летнюю жительницу Австралии арестовали в восьмой раз за 42 дня, она обвиняется в автоугонах, сообщается на сайте телеканала 7News.
По его данным, с начала мая данную девушку, имя которой не называют, арестовывали в среднем раз каждый пятый день.
Утром в минувшее воскресенье несовершеннолетняя автоугонщица, как утверждает полиция, похитила Range Rover, а затем была задержана за опасное вождение в штате Квинсленд вместе с двумя 17-летними подругами.
В настоящее время она находится в предварительном заключении для несовершеннолетних и ожидает суда.
По данным 7News, за 42 дня список обвинений включает три случая опасного вождения, шесть случаев вождения без водительских прав и незаконного использования автомобилей, два случая бегства от полиции, четыре случая нарушения условий освобождения под залог, два случая вторжения в чужое жилье, шесть случаев мошенничества.