«Ֆրանկլին» փոթորիկը, որը ձևավորվել է Ատլանտյան օվկիանոսում, ուժգնացել է մինչև 4-րդ աստիճան: Այս մասին հայտնում է ԱՄՆ Փոթորիկների դեմ պայքարի ազգային կենտրոնը։
Նրա խոսքով՝ քամու աջակցվող առավելագույն արագությունը 65 մ/վ-ից ավելի է, ինչը համապատասխանում է Սաֆֆիր-Սիմփսոնի սանդղակի չորրորդ կատեգորիային։
Փոթորիկը 15 կմ/ժ արագությամբ շարժվում է դեպի հյուսիս և գտնվում է Բերմուդայից 675 կմ հարավ-արևմուտք։ Սպասվում է, որ «Ֆրանկլին»-ը կսկսի թուլանալ երեքշաբթի օրը։
Օգոստոսի 25-ին Hoy թերթը, հղում անելով փրկարարների տվյալներին, հաղորդել է երկու զոհի և մեկ անհետ կորածի մասին՝ Դոմինիկյան Հանրապետությունում «Ֆրանկլին» արևադարձային փոթորկի պատճառով: Վնասվել է 678 տուն, մոտ 3,4 հազար բնակիչ տարհանվել է։

Ураган «Франклин», сформировавшийся в Атлантическом океане, усилился до четвертой категории. Об этом сообщил Национальный центр по наблюдению за ураганами США.
По его данным, максимальная поддерживаемая скорость ветра составляет более 65 м/с, что соответствует четвертой категории по шкале Саффира - Симпсона.
Ураган движется на север со скоростью 15 км/ч и находится в 675 км к юго-западу от Бермудских островов. Ожидается, что «Франклин» начнет ослабевать во вторник.
Газета Hoy 25 августа со ссылкой на данные спасателей информировала о двух погибших и одном пропавшем без вести в Доминиканской Республике из-за тропического шторма «Франклин». Ущерб был причинен 678 домам, около 3,4 тыс. жителей эвакуировали.