Ադրբեջանի եւ Ղազախստանի միջեւ 2023թ. ռազմական համագործակցության շրջանակում Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունն այցելել է Ղազախստան։ Այս մասին տեղեկացրել են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հղում կատարելով Ադրբեջանի ՊՆ կայքին։
«Այցի ընթացքում ադրբեջանական պատվիրակությունը հանդիպել է Ղազախստանի Զինված ուժերի դաստիարակչական եւ գաղափարախոսական աշխատանքի դեպարտամենտի ղեկավարության հետ, ինչպես նաեւ քննարկել է գաղափարախոսական աշխատանքի կազմակերպման եւ ռազմական հոգեբանների պատրաստման հարցերը։ Ընդգծվել է փորձի փոխանակման կարեւորությունը նման հանդիպումների միջոցով։
Ադրբեջանական պատվիրակությունը նաեւ ծանոթացել է Աստանայի Պաշտպանության ազգային համալսարանի դասավանդող եւ հոգեբան սպաների ուսումնական գործընթացին եւ այցելել է Ազգային ռազմահայրենասիրական կենտրոն եւ Ռազմապատմական թանգարան»,- նշվել է հաղորդագրությունում։

В рамках военного сотрудничества 2023 года между Азербайджаном и Казахстаном делегация из Министерства обороны Азербайджана посетила Казахстан. Об этом собщают азербайджанские СМИ со ссылкой на сайт минобороны Азербайджана.
«В ходе визита азербайджанская делегация встретилась с руководством Департамента воспитательной и идеологической работы Вооруженных сил Казахстана, а также обсудила организацию идеологической работы и подготовку военных психологов. Была подчеркнута важность обмена опытом через подобные встречи.
Азербайджанская делегация также ознакомилась с учебным процессом офицеров-воспитателей и психологов в Национальном университете обороны в Астане и посетила Национальный военно-патриотический центр и Военно-исторический музей», - говорится в сообщении.