ԱՄՆ Սենատի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում սեպտեմբերի 14-ին լսումներ են անցկացվելու Լեռնային Ղարաբաղում տիրող ճգնաժամի վերաբերյալ։
Ըստ հանձնաժողովի տարածած հաղորդագրության, լսումներին մասնակցելու են ԱՄՆ պաշտոնյաներ, մասնավորապես, ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի ու Եվրասիայի հարցերով տեղակալի պաշտոնակատար Յուրի Կիմը, ինչպես նաև Կովկասի բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական Լուիս Բոնոն։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Լեռնային Ղարաբաղում տիրող ճգնաժամի վերաբերյալ լսումներ էին անցկացվել սեպտեմբերի 6-ին ԱՄՆ Կոնգրեսի Թոմ Լանթոսի անվան Մարդու իրավունքների հանձնաժողովում:

В комитете по международным отношениям Сената США 14 сентября состоятся слушания по ситуации, сложившейся в Нагорном Карабахе. Об этом говорится в сообщении, распространенном комитетом.
На слушаниях выступят должностные лица США, в частности, и.о. заместителя госсекретаря США по делам Европы и Евразии Йюри Ким и старший советник Госдепартамента по переговорам на Кавказе Луи Боно.
Напомним, что 6 сентября состоялись слушания вокруг ситуации в Нагорном Карабахе и в Комиссии по правам человека имени Тома Лантоса Конгресса США.