Ուկրաինայի օդային տարածքում գրոհող անօդաչու թռչող սարքեր են հայտնաբերվել. Մի շարք շրջաններում՝ Կիևում, Չերկասիում, Չեռնիգովում, Սումում, Խարկովում, Պոլտավայում, Դնեպրոպետրովսկում, Նիկոլաևում, Կիրովոգրադում և Խերսոնում օդային հարձակման ահազանգ է հայտարարվել, հայտնում է ՈՒՆԻԱՆ-ը։
Սոլոմենսկի շրջանում ավերածությունների և երկու զոհերի մասին է գրանցվել։
Կիևի շրջանային վարչությունը հայտնել է, որ հակաօդային պաշտպանության ուժերն աշխատում են թիրախների վրա։
«Օդային հարձակման նախազգուշացման ժամանակ մնացեք ապաստարաններում և այլ անվտանգ վայրերում: Պահպանե՛ք տեղեկատվական լռությունը. մի՛ ձայնագրեք և մի՛ տեղադրեք առցանց մեր պաշտպանների աշխատանքը»,- գրել է վարչակազմը։
Ինչպես նշում են ուկրաինական լրատվամիջոցները, իշխանությունները հաստատել են, որ հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր են թռչում Կիևի ուղղությամբ։

Attack UAVs have been detected in Ukrainian airspace. An air raid alert has been declared in a number of regions: Kyiv, Cherkasy, Chernigov, Sumy, Kharkov, Poltava, Dnepropetrovsk, Nikolaev, Kirovograd and Kherson, UNIAN reports.
Damage and two casualties were reported in the Solomianskyi District.
The Kyiv regional administration reported that air defense forces are working on targets of the attack.
“Stay in shelters and other safe places during an air raid alert. Observe informational silence - do not record or publish the work of our defenders online,” the administration wrote.
According to Ukrainian media, the authorities confirmed that attack UAVs are flying in the direction of Kyiv.