Դիարբեքիրի Սուրբ Կիրակոսի բացմանը մասնակցելու համար Թուրքիա այցելած Ամերիկայի հայկական թեմի առաջնորդ, արք. Խաժակ Պարսամյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Շիշլիի քաղաքապետ Մուսթաֆա Սարըգյուլին։
Թուրքական IHA գործակալության փոխանցմամբ՝ թուրք քաղաքապետին այցելած ամերիկահայերի պատվիրակության անդամներն իրենց շնորհակալություն են հայտնել՝ Շիշլիի տարածքում գտնվող հայկական եկեղեցիների նկատմամբ հոգատար վերաբեմունքի համար։
Իր հեթին Շիշլիի քաղաքապետը նշել է, թե երջանիկ է, որ կարողանում է հայկական պատվիրակությանը տեղեկություններ հաղորդել իր իրավասության տակ գտնվող շրջաններում կատարված աշխատանքների մասին։ «Մեր շրջանում ապրում են տարբեր մշակույթների ներկայացուցիչներ, որոնց մենք հավասար հոգատարություն ենք ցուցաբերում։ Այդ իսկ պատճառով բացի եկեղեցիներից, մենք խնամում եւ վերանորոգում ենք բոլոր կրոնական հաստատությունները։
Նշենք, որ Շիշլիի քաղաքապետը միակ մահմեդական քաղաքապետն է, ով Պոլսո Հայոց պատրիարքարանի կողմից ստացել է Հովհաննես Կոլոտ պատրիարքի անունով հատուկ մեդալ:

Посетившая Турцию для участия в открытии церкви «Сурб Киракос» в Диарбекире делегация Армянской епархии Америки во главе с архиепископом Хажаком Парсамяном была принята мэром города Шишли Мустафой Сарыгюлем.
Как передает турецкое агентство IHA, члены делегации американских армян выразили мэру свою благодарность за заботливое отношение к армянским церквям, расположенным на территории Шишли.
Мэр Шишли, в свою очередь, отметил, что счастлив, что может передать армянской делегации сведения о проведенных работах в находящихся под его юрисдикцией районах. «В нашем районе живут представители разных культур, к которым мы проявляем равную заботу. По этой причине кроме церквей мы ухаживаем и восстанавливаем все религиозные заведения», - сказал он.