Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Մալթայի Հանրապետության արտաքին գործերի, Եվրոպայի հարցերի և առևտրի նախարար Իեն Բորջի հետ։
Կառավարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են NEWS.am-ին, որ Նիկոլ Փաշինյանը և Իեն Բորջը մտքեր են փոխանակել նաև Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ: Վարչապետն անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում հայկական կողմի սկզբունքներին։
Միաժամանակ, կարևորվել է ԵԱՀԿ մանդատին համապատասխան կազմակերպության գործիքակազմի արդյունավետ կիրառումը՝ նպաստելու տարածաշրջանային կայունության ու անվտանգության ապահովմանը։
Քննարկվել են Հայաստանի և Մալթայի միջև բազմաոլորտ համագործակցությանը և կապերի հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր։ Կարևորվել է երկկողմ բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպումը:

Prime Minister Nikol Pashinyan had a meeting with the OSCE Chairperson-in-Office, Minister for Foreign and European Affairs and Trade of Malta Ian Borg within the framework of the Munich Security Conference, the Government Information Service told NEWS.am.
Nikol Pashinyan and Ian Borg exchanged thoughts on the developments taking place in the South Caucasus. The Prime Minister referred to the principles of the Armenian side in the process of normalizing relations between Armenia and Azerbaijan.
At the same time, the effective use of the tools of the organization in accordance with the OSCE mandate to contribute to regional stability and security was emphasized.
Issues related to multi-sectoral cooperation and further development of ties between Armenia and Malta were discussed. The organization of bilateral high-level reciprocal visits was emphasized.