Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Մալթայի Հանրապետության արտաքին գործերի, Եվրոպայի հարցերի և առևտրի նախարար Իեն Բորջի հետ։
Կառավարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են NEWS.am-ին, որ Նիկոլ Փաշինյանը և Իեն Բորջը մտքեր են փոխանակել նաև Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ: Վարչապետն անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում հայկական կողմի սկզբունքներին։
Միաժամանակ, կարևորվել է ԵԱՀԿ մանդատին համապատասխան կազմակերպության գործիքակազմի արդյունավետ կիրառումը՝ նպաստելու տարածաշրջանային կայունության ու անվտանգության ապահովմանը։
Քննարկվել են Հայաստանի և Մալթայի միջև բազմաոլորտ համագործակցությանը և կապերի հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր։ Կարևորվել է երկկողմ բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպումը:

На полях Мюнхенской конференции по безопасности премьер-министр Армении Никол Пашинян провел встречу с действующим председателем ОБСЕ, министром иностранных дел, европейских дел и торговли Республики Мальта Яном Боргом. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Правительства Армении.
Пашинян коснулся принципов армянской стороны в процессе урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.
Стороны обменялись мыслями о происходящих на Южном Кавказе развитиях.
Была подчеркнута важность эффективного использования инструментов организации в соответствии с мандатом ОБСЕ для содействия обеспечению региональной стабильности и безопасности.
Были обсуждены вопросы, связанные с многоотраслевым сотрудничеством и дальнейшим развитием связей между Арменией и Мальтой. Была подчеркнута важность организации двусторонних взаимных визитов на высоком уровне.