Ազգային դեմոկրատական դաշինքը (NDA), որը գլխավորում է վարչապետ Նարենդրա Մոդիի Հնդկաստանի ժողովրդական կուսակցությունը (Բհարաթիա Ջանատա կուսակցություն), ընտրություններից հետո ստացել է Հնդկաստանի խորհրդարանի ստորին պալատի մանդատների կեսից ավելին։ Այս մասին են վկայում ձայների հաշվարկի պաշտոնական արդյունքները, որոնք հրապարակել է NDTV-ն, երբ տեղեկություններ են հայտնվում ընտրատարածքներից։
Ձայների ավելի քան 85%-ի հաշվարկից հետո հրապարակված տվյալների համաձայն՝ Մոդիի կոալիցիան ստացել է 276 տեղ խորհրդարանի 543 տեղանոց ստորին պալատում։

Национальный демократический альянс (НДА) во главе с Индийской народной партией («Бхаратия джаната парти») премьер-министра Нарендры Моди получил более половины мест в нижней палате парламента Индии по итогам выборов. Об этом свидетельствуют официальные итоги подсчета голосов, опубликованные телеканалом NDTV по мере поступления информации из избирательных округов.
Согласно данным, опубликованным после подсчета более 85% голосов, коалиция Моди получила 276 мест в нижней палате парламента, насчитывающей 543 кресла.
Оппозиционная коалиция I.N.D.I.A. (Indian National Developmental Inclusive Alliance - «Индийский национальный инклюзивный альянс развития»), включающая 28 партий, завоевала 205 мест.