Ազգային դեմոկրատական դաշինքը (NDA), որը գլխավորում է վարչապետ Նարենդրա Մոդիի Հնդկաստանի ժողովրդական կուսակցությունը (Բհարաթիա Ջանատա կուսակցություն), ընտրություններից հետո ստացել է Հնդկաստանի խորհրդարանի ստորին պալատի մանդատների կեսից ավելին։ Այս մասին են վկայում ձայների հաշվարկի պաշտոնական արդյունքները, որոնք հրապարակել է NDTV-ն, երբ տեղեկություններ են հայտնվում ընտրատարածքներից։
Ձայների ավելի քան 85%-ի հաշվարկից հետո հրապարակված տվյալների համաձայն՝ Մոդիի կոալիցիան ստացել է 276 տեղ խորհրդարանի 543 տեղանոց ստորին պալատում։

The National Democratic Alliance (NDA), led by Prime Minister Narendra Modi's Bharatiya Janata Party (Indian People's Party), has won more than half of the seats in the lower house of the Parliament of India after the elections. This is evidenced by the official results of the vote count, publicized by NDTV, when information comes from the constituencies.
According to the data released after more than 85% of the votes were counted, Modi's coalition won 276 seats in the 543-seat lower house of parliament.