Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի անչափահաս երկու բնակիչները գիշերը ժամը 1–ի սահմանում են մոլորվել եւ հայտնվել ադրբեջանական վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում։ Այս մասին NEWS.am–ի հետ զրույցում նշեց Տեղ համայնքի ավագանու անդամ Արգամ Հովսեփյանը։
«Նստել են ձիերը, գնացել են երրորդ ձիու հետեւից, որը սահմանի բերանին է եղել։ Գնացել են, որ բերեն։ Առավոտյան նոր գյուղում իմացել են, որ տղաները հայտնվել են ադրբեջանցիների մոտ։ Արդեն հաստատված է, որ այնտեղ են, հիմա հուսանք, որ շուտ տղաներին հետ կբերեն։
Էս կառավարությանը, որ նայում եմ՝ չգիտեմ, բայց միգուցե միջազգային կառույցները՝ Կարմիր Խաչ,  Եվախորհուրդ, մի բան անեն, չնայած ես դրանց նկատմամբ էլ հավատ չունեմ»,–ասաց նա։
Արգամ Հովսեփյանը նշեց, որ Տեղ գյուղում ԱԱԾ պոստեր չկան. «Մեզ մոտ աշխարհազորն է կանգնած։ Երևի պոստի տղերքը չեն նկատել տղաներին»։
ԵՐիտասարդներից մեկը Տեղ գյուղից է, մյուսը՝ Արավուսից։
Ավելի վաղ ԱԱԾ–ն հայտնել էր, որ Սյունիքի մարզի երկու անչափահաս բնակիչներ մոլորվել են և հայտնվել Ադրբեջանի տարածքում։ Ստացված տվյալների համաձայն՝ ՀՀ Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի բնակիչներ Կարեն Արմենի Ջհանգիրյանը (ծնված 27.06.2007թ.) և Անդրեյ Արմենի Գյագունցը (ծնված 13.01.2008թ.) 2025 թվականի հունիսի 6-ին՝ ժամը 01:20-ի սահմաններում, Սյունիքի մարզի Արավուս գյուղի հարակից հատվածում՝ տեղանքում մոլորվելու հետևանքով հայտնվել են Ադրբեջանի տարածքում։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ բոլոր միջոցները՝ քաղաքացիների գտնվելու վայրը պարզելու և նրանց անվտանգ վերադարձն ապահովելու ուղղությամբ»։

Two minor residents of Tegh village of Armenia’s Syunik Province got lost at around 1am Friday and ended up in the territory under Azerbaijani control. Argam Hovsepyan, a member of the Tegh village council, said this in an interview with Armenian News-NEWS.am.
“They sat on the horses, went after the third horse, which was at the mouth of the border [with Azerbaijan]. They went to bring it [back]. Only in the morning they learned in the village that the boys had ended up at the Azerbaijanis. It has already been confirmed that they are there, now let's hope that they will bring the boys back soon,” Hovsepyan said.
He added that there are no National Security Service (NSS) posts in Tegh village.
“The militia is standing [at the border] at us. Perhaps the guys at the post did not notice the boys,” Hovsepyan said.
Earlier, the NSS reported that Karen Jhangiryan (born on 27.06.2007) and Andrey Gyagunts (born in 13.01.2008), residents of Tegh village of Armenia’s Syunik Province, had ended up in the territory of Azerbaijan on Friday at around 1:20am, in the area adjacent to Aravus village of Syunik Province, as a result of getting lost in the terrain.
All necessary measures are being taken to determine the whereabouts of these two minors and ensure their safe return.