Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարությունը հայտնել է հոկտեմբերի 4-ին Թբիլիսիում նախագահական նստավայր մտնելու փորձ կատարած ցուցարարների խմբի կողմից կազմակերպված բողոքի ակցիայի 13 մասնակցի ձերբակալման մասին, հաղորդում է «Նովոստի-Գրուզիա»-ն։
Հետաքննությունը նշում է միայն անունների սկզբնատառերը՝ Թ.Մ., Ա.Ն., Դ.Ժ., Բ.Մ., Ա.Գ., Է.Շ., Գ.Ռ., Վ.Պ., Դ.Ս., Մ.Մ., Ա.Խ., Կ.Մ. և Ս.Մ.:
Ոստիկանությունը որոնում է ևս երկու անձի, որոնք թաքնվում են հետաքննությունից, հայտարարել է Ներքին գործերի փոխնախարար Ալեքսանդր Դարխվելիձեն։
Բողոքի ակցիայի կազմակերպչական կոմիտեի հինգ անդամներ նախկինում ձերբակալվել էին իշխանության բռնի փոփոխության կոչերի, խմբային բռնություն կազմակերպելու, գույքը վնասելու և ռազմավարական օբյեկտը արգելափակելու համար։
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հայտարարել է, որ ամբողջ Վրաստանում հատուկ գործողություն է անցկացվում, որի նպատակն է ձերբակալել հոկտեմբերի 4-ի հանրահավաքին ներկա գտնված «հանցագործներին»։ Վարչապետը հայտարարել է հետագա ձերբակալությունների մասին։ Նրա խոսքով՝ միջոցներ կձեռնարկվեն, որպեսզի «ոչ ոք չհամարձակվի վեցերորդ հեղափոխությանը»։

МВД Грузии сообщило о задержании 13 участников акции 4 октября, когда группа демонстрантов попыталась войти на территорию президентского дворца в Тбилиси, передаёт Новости-Грузия.
Следствие называет только инициалы: Т.М., А.Н., Д.Ж., Б.М., А.Г., Э.Ш., Г.Р., В.П., Д.С., М.М., А.Х., К.М. и С.М..
Полиция разыскивает еще двух человек — они скрываются от следствия, заявил заместитель министра внутренних дел Александр Дархвелидзе.
Ранее были задержаны пять членов оргкомитета протестной акции: за призывы у насильственной смене власти, организацию группового насилия, повреждение вещи и блокирование стратегического объекта.
Премьер-министрГрузииИраклий Кобахидзе заявил, что по всей Грузии проводится спецоперация, целью которой является задержание «преступников», которые были на митинге 4 октября. Премьер анонсировал дальнейшие аресты. По его словам, будут приняты меры, чтобы «никто не осмелился на шестую революцию».