ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի բացառել Իրանում ամերիկյան զորքերի տեղակայումը։ Նման հայտարարությամբ նա հանդես է եկել The Hill պարբերականին տված հարցազրույցում։
Ինչպես գրում է թերթը, այն հարցին, թե արդյոք ամերիկյան առաջնորդը բացառո՞ւմ է Իրան ցամաքային զորքեր ուղարկելու հնարավորությունը, վերջինս բացասական պատասխան է տվել։ «Խելացի մարդիկ համաձայնության կգային», — հայտարարել է Թրամփը՝ խոսելով Իրանի հետ պայմանավորվածությունների հասնելու հավանականության մասին
The Hill-ի փոխանցմամբ՝ ԱՄՆ նախագահը միևնույն ժամանակ հայտարարել է, որ եթե համաձայնություն ձեռք չբերվի, Միացյալ Նահանգները պատրաստ կլինեն քննարկել Իրանի տարածքում գտնվող ցանկացած ենթակառուցվածքային օբյեկտի հարվածելու հնարավորությունը:
Axios պորտալին տված հարցազրույցում ամերիկյան առաջնորդը բարձր է գնահատել մինչև ապրիլի 7-ը Իրանի հետ գործարք կնքելու հավանականությունը: Ավելի վաղ Truth Social-ի իր էջում նա սպառնացել էր հարվածներ հասցնել էներգետիկ և քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին, եթե Իրանը մինչև ապրիլի 6-ը չբացի Հորմուզի նեղուցը:

President Donald Trump, in an interview with The Hill, did not rule out the deployment of US troops in Iran.
When asked whether the American leader ruled out the possibility of sending US ground troops to Iran, Trump gave a negative answer. Smart people would make a deal, he stated, speaking about the possibility of reaching an agreement with Iran.
The US president added, however, that if an agreement is not reached, the US would be ready to discuss the possibility of striking any infrastructure facility in Iran.
In an interview with Axios, the American leader had highly assessed the possibility of concluding a deal with Iran by Tuesday.
Earlier, on Truth Social, Trump had threatened to strike Iran’s energy and civilian infrastructure if the country did not reopen the Strait of Hormuz by Monday.