Երեւանյան երթուղայինները ձյանը դիմանում են, բայց կարող են չդիմանալ մերկասառույցին: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին ասել է Փոխադրողների միության նախագահ Հրանտ Եղիազարյանը: Ավելի վաղ նա հայտարարել էր, որ միկրոավտոբուսների եւ ավտոբուսների մասնավոր հավաքակազմերի
Սեփականատերերը կարող են գիծ դուրս չգալ, եթե ձյուն չգա՝ ի նշան ցածր ուղեվարձի դեմ բողոքի: Պատճառը, ըստ նրա, ձմեռային երթեւեկությանը պատրաստվելու համար միջոցների անբավարարությունն է՝ անվադողեր եւ այլն: Ձյունն արդեն եկել է, բայց, Եղիազարյանի խոսքով, փոխադրողներն առայժմ դիմանում են:
Ըստ նրանց գնահատման՝ ավտոբուսի եւ երթուղայինի համար ձմեռային ռեժիմի անցումը կարող է արժենալ 400-600 հազար դրամ, իսկ այդքան գումար նրանք չունեն:
«Մենք այժմ էլ ենք ամառային անվադողերով վարում:  Նախատեսված չէ, բայց ինչ արած, եթե փող չկա: Եթե մերկասառույց լինի, այլ հարց է, այն ժամանակ մենք ընդհանրապես երթուղի դուրս չենք գա, որպեսզի ոչ ոքի վրաերթի չենթարկենք եւ ինքներս  վթարի չենթարկվենք: Իսկ մինչ այդ դիմանում ենք», - հայտարարել է Եղիազարյանը:
Նա հաստատել է, որ անցյալ շաբաթ իրենց հետ հանդիպել էր Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը եւ կոչ արել չդադարեցնել ուղեւորափոխադրումները, քանի դեռ վերջնականապես չի սահմանվել  ուղեվարձի չափը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը նշել էր, որ սակագինն ուսումնասիրող հանձնաժողովի նիստը, ըստ փոխքաղաքապետ եւ հանձնաժողովի նախագահ Վահե Նիկոյանի,  կարող է տեղի ունենալ մինչեւ տարեվերջ: Եղիազարյանը հավելել է, որ գծատերերը նույնն են խոստացել:
Հիշեցնենք, որ այժմ ավտոբուսի եւ երթուղայինների ուղեւորափոխադրումների սակագինը 100 դրամ է: Ուղեւորափոխադրողները հայտարարում են, որ սակագինը պետք է կրկնապատկել: Դրա հետ համաձայն չեն մի շարք հասարակական կազմակերպություններ:

Ереванские маршрутки выдерживают снег, но не выдержат гололед. Об этом заявил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am председатель Союза пассажироперевозочных компаний Армении Грант Егиазарян. Ранее он заявлял, что владельцы частных парков микроавтобусов и автобусов могут не выйти на линию, если  не выпадет снег – в знак протеста против низкой стоимости проезда. Причина, по его словам – в недостатке средств на зимнее снаряжение – шины и др. Снег уже выпал, но, по словам Егиазаряна, перевозчики пока держатся.
По их оценкам, для автобуса и маршрутки переход на зимний режим может стоить 400-600 тысяч драмов, а этих денег у них нет.
«Мы и сейчас ездим на летних шинах. Не предусмотрено, да что поделаешь, раз денег нет. Если будет гололед – другое дело, тогда мы вообще не выйдем на линию, чтобы никого не разбить и самим не разбиться. А пока держимся», - заявил Егиазарян.
Он подтвердил, что на прошлой неделе с ними встретился мэр столицы Тарон Маркарян и призвал не прекращать пассажироперевозки до того, как не будет окончательно определен тариф.
Ранее Новости Армении – NEWS.am отмечало, то заседание комиссии по изучению тарифа, по словам вице-мэра и ее председателя Ваге Никояна, может состояться до конца года.  Транспортникам, добавил Егиазарян, обещали то же самое.
Напомним, сейчас проезд в автобусе и микроавтобусе в Ереване стоит 100 драмов. Пассажироперевозчики заявляют, что для разумной прибыли плату нужно удвоить. С этим не согласен ряд общественных организаций.