Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի շտաբ բնակարանում կայացել է պաշտոնական արարողություն, որի ընթացքում «Հրաշք կինը»՝ կոմիքսների կուլտային պերսոնաժը, ՄԱԿ-ի Պատվո դեսպան է հայտարարվել ՝ կանանց ու աղջիկների իրավունքների համար պայքարի հարցերով։
Սուպերհերոս կինը «Դի սի կոմիքս»-ի մշտական պերսոնաժներից մեկն, որը կերտվել է75 տարի առաջ ՝ 1941 թ․։ Կինը շատ ուժեղ ու արագաշարժ է եւ կարողանում է ստիպել կոմիքսների պերսոնաժներին ասել ճշմարտությունը
Վիրտուալ «Հրաշքի կնոջը» Պատվո դեսպան նշանակալու արարողությամբ սկսվեց Կայուն զարգացման 17 նպատակներից մեկի աջակցության արշավը։ Այդ նպատակն է գենդերային հավասարության ապահովումը, աջակցությունը կանանց՝ իրենց ճանապարհին հանդիպող խոչընդոտների հաղթահարման հարցում։
Ավելի վաղ հայտնել էին, որ ՄԱԿ մոտ 600 աշխատակիցներ նամակ են ուղարկել ՝ կոչ անելով ՄԱԿ դեսպան չնշանակել «Հրաշք կնոջը», քանի որ նրա կերպարը չի համապատասխանում այդ դերին։

В штаб-квартире ООН в Нью-Йорке состоялась официальная церемония, в ходе которой «Чудо-женщина» – культовый персонаж комиксов была объявлена Почетным послом ООН по борьбе за права женщин и девочек.
Женщина-супергероиня — один из постоянных персонажей комиксов Ди-си комикс - впервые заявила о себе 75 лет назад, в 1941 году. Она обладает большой силой и скоростью движений. «Чудо-женщина» использует лассо Истины, которое заставляет персонажей комиксов говорить правду.
Церемония назначения виртуальной «Чудо-женщины» Почетным послом ознаменовала собой начало кампании в поддержку пятой из 17 Целей устойчивого развития, направленной на продвижение гендерного равенства, поддержку женщин в преодолении барьеров, которые они встречают на своем пути.
Как сообщалось ранее, около 600 сотрудников ООН направили письмо с призывом не объявлять «Чудо-женщину» послом ООН, так как сочли ее образом не подходящим для этого.