Ռուսաստանի Կրասնոդարի երկրամասում «Robinson» ուղղաթիռի վթարի հետեւանքով զոհերի թիվը հասել է 4-ի: Այդ մասին հաղորդում է ՌԴ Հարավային տրանսպորտային դատախազության մամուլի ծառայությունը:
Ավելի վաղ հայտնում էին 3 զոհի մասին:
Ինչպես հայտնում է գերատեսչության մամուլի ծառայությունը, հունիսի 28-ին ժամը 20-ի սահմաններում Կրասնոդարի երկրամասի Գուլկեւիչ քաղաքից Սոչի մեկնող ուղղաթիռը Ռուսկի բնակավայրից 500 մետր եւ Ապշերոնի շրջանի Տեմնոլեսկայա գյուղից 1.5 կմ հեռավորության վրա վթարի է ենթարկվել «Robinson» ուղղաթիռը: Արտակարգ պատահարի հետեւանքով զոհվել են օդաչուն ու երեք ուղեւորները՝ Ա.Ի. Գոնչարենկոն՝ ծնված 1967թ.-ին, Ս. Վ. Ելուգյանը՝ ծնված 1969թ,-ին, Ա.Ս. Ելուգյանը՝ ծնված 1991թ.-ին, Ե.Վ. Ելուգյանը՝ ծնված 2000թ.-ին:
Ականատեսները պատմել են, որ հետադարձ ճանապարհին անջատվել է ուղղաթիռի պոչային հատված ու այն հենց օդում վթարի է ենթարկվել:
NEWS.am-ի տվյալներով՝ Սոչիի բնակիչ գործարար Սամվել Ելուգյանից եւ նրա 22-ամյա դուստր Ալինա Ելուգյանից բացի ուղղաթիռում է գտնվել նաեւ գործարարի որդին՝ Եվգենին:
Հավելենք, որ 2011թ.-ի նոյեմեբրին Սոչիի կենտրոնում գործարարի վրա հաձակում էին գործել: Այն ժամանակ անհայտ անձը նռնակ էր նետել մեքենայի տակ, որում գտնվում էր «Յուգ-Ստրոյ-1» ՍՊԸ-ի կոմերցիոն տնօրեն Սամվել Ելուգյանը: Նռնակը պայթել էր մեքենայի մոտակայքում եւ տուժել էր միայն մեքենան: Փախուստի դիմած հանցագործին չէր հաջողվել բռնել:
«Սպանության փորձի» մեղադրանքով հարուցվել էր քրեական գործ: Այն ժամանակ հետաքննությունը համարել էր, որ փորձը կարող էին կատարել մրցակիցները: Նախօրեին «Յուգ-Ստրոյ-1»-ը 318 մլն ռուբլի արժողությաբ մրցույթ էր շահել ջրապատնեշի շինարարության համար:

Число людей, погибших в результате крушения вертолета Robinson в Краснодарском крае России, возросло до четырех. Об этом сообщает пресс-служба Южной транспортной прокуратуры РФ.
Ранее сообщалось о трех погибших.
Как сообщает пресс-служба ведомства, 28 июня в 20 часов при выполнении коммерческого полета из города Гулькевичи Краснодарского края в город Сочи в 500 метрах северней от хутора Русский и в 1,5 километрах от станицы Темнолесская Апшеронского района в горно-лесистой местности потерпел крушение вертолет Robinson. В результате ЧП «погибли пилот и трое пассажиров: А. И. Гончаренко, 1962 г.р., пилот, свидетельство пилота - любителя, выданное Федеральным агентством воздушного транспорта Министерства транспорта РФ; С. В. Елугян, 1969 г. р., А. С. Елугян, 1991 г. р., Е. В. Елугян, 2000 г.р.»
Очевидцы рассказывали, что на обратном пути у машины оторвалась задняя часть и она буквально развалилась в воздухе.
По данным Новости Армении – NEWS.am, кроме сочинского бизнесмена Самвела Елугяна и его дочери 22-летне Алины Елугян на борту находился также сын предпринимателя Евгений (Е. С. Елугян, 2000 г.р.).
Добавим, что в ноябре 2011 года в центре Сочи на бизнесмена произошло покушение.  Тогда неизвестный бросил гранату РГД-5 под днище автомобиля, в котором находился коммерческий директор ООО «Юг-Строй-1» Самвел Елугян. По счастливой случайности, взрывное устройство прокатилось и взорвалось дальше намеченного уровня, пострадал только автомобиль. Скрывшегося преступника задержать не удалось.
Было возбуждено уголовное дело по статье «Покушение на убийство». Тогда следствие посчитало, что преступление могли совершить конкуренты. Накануне «Юг-Строй-1» выиграл тендер на строительство водозабора стоимостью 318 миллионов рублей.