ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Վանաձորի բնակիչ Վոլոդյա Քոչինյանի սպանության դեպքի առթիվ։ Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական եւ օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են սպանության մի շարք հանգամանքներ, այդ թվում՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը։
ՀՀ Քննչական կոմիտեից NEWS.am-ին հայտնում են, որ 2017 թվականի նոյեմբերի 19-ին «Վանաձորի բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերությունից հաղորդում է ստացվել, որ ժամը 01:05-ին բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել Վանաձոր քաղաքի բնակիչ, 1981 թվականի ծնված Վոլոդյա Քոչինյանի դիակը՝ որովայնի շրջանում ծակած-կտրած վնասվածքով:
Անմիջապես մեկնել է քննչական-օպերատիվ խումբը՝ ՀՀ ՔԿ Լոռու մարզային քննչական վարչության պետ՝ արդարադատության գնդապետ Թաթուլ Շուշանյանի գլխավորությամբ: ՀՀ ՔԿ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, հանցագործության բացահայտման ուղղությամբ մշակվել քննչական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների պլան։
Ձեռնարկված անհետաձգելի գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ 36-ամյա տղամարդուն կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքը պատճառվել է 2017 թվականի նոյեմբերի 19-ին՝ ժամը 00:30-ի սահմաններում, Վանաձոր քաղաքի Վարդանանց 2 հասցեում գտնվող «Քիմպրոմ» գործարանի մոտ տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ։ Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, հարցաքննվել մի շարք անձինք, եւ ձեռնարկվել դատավարական այլ գործողություններ, որոնց արդյունքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնության վերաբերյալ, ով եւս Վանաձոր քաղաքի բնակիչ է, 24 տարեկան։

В следственном управлении следственного комитета Лорийской области Армении  возбуждено уголовное дело по факту об убийстве жителя Ванадзора Володи Кочиняна.
В результате срочных следственных и оперативно-розыскных мероприятий был выявлен ряд обстоятельств убийства, включая личность предполагаемого преступника.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в СК Армении,  19 ноября из Ванадзорского медцентра поступило сообщение о том, что в 01:05   клинику был доставлен труп жителя Ванадзора Володи Кочиняна (1981 года рождения) с колото-резаной травмой в области живота.
Возбуждено уголовное дело по части 1-й статьи 104-й (убийство) Уголовного кодекса Армении, был разработан план следственных действий и оперативо-следственных мероприятий.
Выяснилось, что 19-го ноября около 00:30 во время ссоры, произошедшей около завода «Химпром» по адресу Вардананца 2 города Ванадзор, 36-летнему мужчине были нанесены несовместимые с жизнью увечья.
Был проведен осмот места происшествия, допрошен ряд лиц, предприняты иные процессуальные действия. В итоге были получены фактические данные о личности предполагаемого преступника, который также является жителем Ванадзора в возрасте 24-х лет.