Այսօր` փետրվարի 17-ին առավոտյան ժամը 8:30-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտու հյուսիսարեւելյան հատվածում (Ջրաբերդի ուղղությամբ) հակառակորդը հերթական անգամ դիմել է դիվերսիոն գործողության:
Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության բանակի լրատվության եւ քարոզչության բաժնից NEWS.am-ին հայտնում են, որ, հանդիպելով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կուռ պաշտպանությանը, թշնամու հատուկ նշանակության ջոկատայինները դիմել են փախուստի:
Ըստ նախնական տվյալների` հակառակորդն ունի կորուստներ, ինչի մասին հաստատել են նաեւ ադրբեջանական աղբյուրները: Պաշտպանության բանակը կորուստներ չի կրել:

At 8:30 a.m. Feb. 17, in the north-eastern section of the contact line between the Nagorno-Karabakh and Azerbaijani armed forces (in the direction of Jraberd), the enemy committed another act of sabotage.
The Information Department, NKR Army, informed Armenian News-NEWS.am that, after meeting resistance by the frontline detachment of the NKR Defense Army the Azeri commandoes had to flee.
According to the preliminary information, the Azeri side had losses, which was also confirmed by the Azeri side. The NKR Defense Army did not report any losses.