Երեւանում, դեկտեմբերի 20-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել. ժամը17։50-ի սահմաններում Ոստիկանության ծառայողները Հանրապետության հրապարակում նկատել են մի այրվող կնոջ։
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ոստիկանության ծառայողները անմիջապես ձեռնամուխ են եղել բռնկված կրակը մարելուն, որից հետո օգնել են կնոջը տեղափոխվել Երեւանի Այրվածքաբանական բժշկական կենտրոն։
Պարզվել է, որ նա նշված կենտրոն է տեղափոխվել «ջերմային այրվածք, դեմքի, պարանոցի, որովայնի վերին եւ ստորին վերջույթների 15 աստիճանի եւ ՕԴԲ 10 աստիճանի» ախտորոշմամբ։
Հիվանդանոց են մեկնել Ոստիկանության կենտրոնական բաժնի օպերատիվ խումբը՝ հետաքննիչի գլխավորությամբ, որտեղ բժիշկները հայտնել են, որ վիրավորն ի վիճակի չէ կատարվածի մասին բացատրություն տալու։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ ոստիկանները պարզել են, որ վիրավորը Կոտայքի մարզի բնակիչ 86-ամյա Ռիմա Գ.-ն է, ով ինքնահրկիզման միջոցով փորձել է ինքնասպան լինել։

An elderly woman on Thursday attempted to commit suicide in downtown Yerevan, the capital city of Armenia.
At around 5։50pm, police officers noticed a woman on fire at Republic Square, the “heart” of Yerevan.
According to shamshyan.com, these officers of the law immediately started extinguishing this fire. Subsequently, they helped transfer this woman to Yerevan Research Center of Radiation Medicine and Burns where the physicians told the police that the patient was unable to give an explanation for her action.
Police have found out that this woman is Rima G., 86, a resident of Kotayk Province, and she had attempted to commit suicide by setting herself on fire.