Լոռու մարզի դատախազ Արսեն Մարտիրոսյանի բնակարանի գողության դեպքի առթիվ քրեաան գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրեսնգրքի 177 –րդ գոդվածի 3-րդ մասի 1.1 կետով (գողություն, որը կատարվել է բնակարան ապօրինի մուտք գործելով): Այս մասին facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանը:
Նրա խոսքով, քրեական գործի շրջանակում 4 անձ է ձերբակալվել: Կատարվում է նախաքննություն:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Լոռու մարզում փորձել են գողություն անել մարզի դատախազ Արսեն Մարտիրոսյանի տնից։ NEWS.am-ին գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանը հայտնել էր, որ անհայտ անձը կամ անձինք կոտրել են տան կողպեքը, սակայն, հանցագործությունն ավարտին չեն հասցրել. ոստիկանները նրանց բերման են ենթարկել ոստիկանության բաժանմունք։

По факту кражи в квартире прокурора Лорийской области Армении Арсена Мартиросяна возбуждено уголовное дело  по пункту 1.1 3-ей части статьи 177 Уголовного кодекса Армении (кража, совершенная с незаконным проникновением в жилище). Об этом на своей странице в соцсети Facebook написала начальник отдела по связям с общественностью Генпрокуратуры Республики Армения Аревик Хачатрян.
По ее словам, в рамках данного уголовного дела задержаны 4 человека. Проводится предварительное следствие.
Ранее Новости Армении- NEWS.am сообщало о том, что в Лорийской области была совершена попытка кражи из квартиры прокурора области Арсена Мартиросяна. Начальник отдела по связям с общественностью  Генпрокуратуры республики Аревик Хачатрян сообщила, что неизвестный или неизвестные сломали замок, однако не успели совершить преступление: полиция подвергла их приводу в отделение.