Եթե ԿԸՀ-ն ու ՔՊ-ն կրկնաընտրություն չնշանակեն 2 ընտրատեղամասերում, հատելու են բոլոր կարմիր գծերը։ Այս մասին հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Մեր ուղերձից հետո, երբ մենք հայտարարեցինք, որ ՔՊ-ն և Փաշինյանը կորցրել է Ազգային ժողովի 3/5–ը և հնարավորություն չունի Ալիևի պատվերով այլևս սահմանադրություն փոխել, ԿԸՀ–ն ընտրել է երկու տեղամաս, որտեղ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը ամենաշատ ձայները ունի և այդ տեղամասերի արդյունքները չեղյալ է հայտարարել, քանի որ իրապես այնտեղ եղել են զինվորների քվեարկումներ։ Նույն բանը եղել են հարյուրավոր ուրիշ տեղեր նույնպես, բայց այս երկու տեղերն է դա արել, որտեղ որ ԲՀԿ-ն ունի շատ ձայներ, դրանով իսկ զրկում է ԲՀԿ-ին անցնել Ազգային ժողով։
Մենք, որպես Հայաստանի ամենամեծ ուժը, որը հնարավորություն ունի փոխարինելու «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը, հայտարարում ենք, եթե Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը, իշխանությունները կրկնընտրություն չդրեցին այս տեղամասերում, դա հատելու է կարմիր գծերը ժողովրդավարության և անլրդի պահելաձևի բոլոր կարմիր գծերը»։

Если ЦИК и «Гражданский договор» не назначат повторные выборы на двух избирательных участках, то они перейдут все красные линии. Об этом заявил в видеоматериале член совета «Сильной Армении» Нарек Карапетян.
«После нашего послания, когда мы заявили, что партия «Гражданский договор» и Пашинян потеряли 3/5 НС и больше не имеют возможности по заказу Алиева менять Конституцию, ЦИК выбрал два избирательных участка, на которых партия «Процветающая Армения» имеет наибольшее число голосов, и аннулировал результаты голосования на этих участках, поскольку там, действительно, имело место голосование солдат.
То же самое было и в сотнях других мест, но это было сделано именно на этих двух участках, где у партии «Процветающая Армения» много голосов, тем самым лишая ее возможности пройти в Национальное Собрание.
Мы, как самая крупная сила Армении, имеющая возможность заменить партию «Гражданский договор», заявляем: если Центральная избирательная комиссия, власти не назначат повторные выборы на этих участках, то они перейдут все красные линии демократии и недопустимого поведения», - заявил Карапетян.