Ֆինանսների նախարարությունը հրապարակել է ՀՀ 2026 թվականի հունվար-մայիս ամիսների պետական բյուջեի կատարման մասին տեղեկատվությունը:
2026 թվականի հունվար-մայիս ամիսներին ՀՀ պետական բյուջեի եկամուտները կազմել են 1,353 մլրդ դրամ: Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ պետական բյուջեի եկամուտներն աճել են 14.7%-ով կամ 173.2 մլրդ դրամով:
2026 թվականի հունվար-մայիս ամիսներին ՀՀ պետական բյուջեի ծախսերը կազմել են 1,257 մլրդ դրամ: Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ պետական բյուջեի ծախսերն աճել են 4.5%-ով կամ 54.2 մլրդ դրամով:
2026 թվականի հունվար-մայիս ամիսների ընթացքում ՀՀ պետական բյուջեն կատարվել է 95.8 մլրդ դրամ հավելուրդով՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 23.2 մլրդ դրամ պակասուրդի դիմաց:

The Ministry of Finance has publicized information on the implementation of the state budget of Armenia for January-May 2026.
Accordingly, in January-May 2026, Armenia's state budget revenues amounted to 1.353 billion drams. Compared to the same period of the previous year, state budget revenues increased by 14.7 percent, or 173.2 billion drams.
In January-May 2026, Armenia's state budget expenditures amounted to 1.257 billion drams. Compared to the same period of the previous year, state budget expenditures increased by 4.5 percent, or 54.2 billion drams.
And during January-May 2026, Armenia's state budget was executed with a surplus of 95.8 billion drams, compared to a deficit of 23.2 billion drams in the same period last year.