ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն օգոստոսի 12-ին ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սինվեյ Լիին։
ԱԺ–ից NEWS.am–ին հայտնում են, որ դեսպանը շնորհավորել է Ռուբեն Ռուբինյանին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են, որ Հայաստանի և Չինաստանի միջև հարաբերությունները զարգանում են ռազմավարական գործընկերության մակարդակով։ Քննարկվել են միջխորհրդարանական հարաբերությունների հետագա խորացմանն ու փոխգործակցության ընդլայնմանն առնչվող հարցեր։
Կողմերը կարևորել են նաև տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացման և նոր ուղղություններով փոխգործակցության հնարավորությունների ընդլայնման անհրաժեշտությունը։

Speaker of the National Assembly (NA) of Armenia, Ruben Rubinyan, on Wednesday received the ambassador of China, Li Xinwei.
First, Li congratulated Rubinyan on being elected as speaker of the NA of Armenia, the NA informs Armenian News-NEWS.am.
During the subsequent meeting, the parties noted with satisfaction that the relations between Armenia and China are developing at the level of strategic partnership. Also, matters related to the further deepening of interparliamentary relations and the expansion of cooperation between the two countries were discussed.
Furthermore, the interlocutors highlighted the need to develop Armenia-China cooperation in various domains and expand opportunities for this cooperation in new directions.