Դեկտեմբերի 22-ին Սարյան պուրակում («Մալիբու» սրճարանի տարածքում) կբացվի գյուղատնտեսական մթերքների երրրորդ տոնավաճառը:
Գյուղատնտեսության նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե բացման արարողությանը կմասնակցեն գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը եւ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Տոնավաճառին մասնակցելու են ՀՀ տարբեր մարզերը ներկայացնող գյուղացիական տնտեսություններ, որոնք երեւանյան սպառողներին են ներկայացնելու բացառապես սեփական արտադրանքը: Գյուղացիական տնտեսությունների մասնակցությունը տոնավաճառներին անվճար է: Տոնավաճառին միայն սեփական արտադրանքը ներկայացնող գյուղացիական տնտեսությունների մասնակցությունը ապահովելու եւ միաժամանակ առեւտրային միջնորդների մասնակցությունը բացառելու նպատակով սահմանվել եւ հետեւողականորեն կիրառվելու են տոնավաճառին մասնակցելու հատուկ ընթացակարգեր. մասնակցությունը տոնավաճառին թույլատրվում է միայն գյուղատնտեսությանաջակցության մարզային կենտրոնների (ԳԱՄԿ) կողմից ստացված համապատասխան տեղեկանքների առկայության դեպքում, որոնք հավաստում են, որ վաճառքի ներկայացվող ապրանքը հանդիսանում է տվյալ մասնակցի սեփական արտադրանքը: Բացի այդ, միջնորդների ներկայությունը տոնավաճառին բացառելու նպատակով տոնավաճառի կազմակերպիչների կողմից տեղում իրականացվելու է վերահսկում: Տոնավաճառների մասնակիցներին կազմակերպիչների կողմից անվճար տրամադրվելու են հարմարավետ վրաններ, վաճառասեղաններ, կշեռքներ, սայլակներ եւ արտահագուստ:
Տոնավաճառներն ուղեկցվելու են երաժշտությամբ, ներկայացումներով եւ համերգային ծրագրերով: Տոնավաճառի տարածքում հասարակական կարգը եւ երթեւեկությունը կարգավորվում է ՀՀ ոստիկանության կողմից: Տոնավաճառի ավարտին կազմակերպվելու են տարածքի մաքրման աշխատանքները:

На территории сквера Маштоца в центре Еревана 22 декабря откроется третья ярмарка сельскохозяйственных товаров.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства сельского хозяйства, в церемонии открытия примут участие министр сельского хозяйства Серго Карапетян и мэр Еревана Тарон Маркарян. В ярмарке будут участвовать фермерские хозяйства из разных областей Армении, которые представят ереванским потребителям исключительно собственную продукцию. Их участие в ярмарке будет бесплатным.
Для обеспечения участия в ярмарке только представляющих свою продукцию фермерских хозяйств и одновременно чтобы исключить появление коммерческих посредников, установлены и будут применены специальные процедуры: участие разрешается только в случае наличия соответствующих справок, полученных в областных центрах содействия сельскому хозяйству, которые подтверждают, что товар, представленный на  продажу, является собственной продукцией данного участника. Участникам ярмарки со стороны организаторов будут предоставлены удобные палатки, торговые столы, весы, тележки и спецодежда.
Ярмарка будет сопровождаться музыкой, представлениями и концертными программами. На территории ярмарки общественный порядок будут поддерживать полицейские.