Փետրվարի 15-16-ը Հայաստան կայցելի ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Ղազախստանի պետական քարտուղար- արտգործնախարար Կանատ Սաուդաբաեւը:
Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցի ընթացքում նախատեսվում են ԵԱՀԿ գործող նախագահի հանդիպումները Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի եւ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Արտգործնախարարները հանդիպում կունենան փետրվարի 16-ին, իսկ հանդիպումից հետո կայանալու է նրանց համատեղ մամուլի ասուլիսը:
Այսօր՝ փետրվարի 15-ին Սաուդաբաեւը գտնվում է Ադրբեջանում, որտեղ հանդիպել է նախագահ Իլհամ Ալիեւին եւ բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների:
Հիշեցնենք, որ Ղազախստանը ԵԱՀԿ նախագահությունը ստանձնել է 2010 թ. սկզբին եւ հանդես է եկել մի շարք առաջարկություններով՝ ձգձգված հակամարտությունների լուծման ուղղությամբ:

Feb. 15-16, OSCE Chairman-in-Office, Kazakh Secretary of State and Foreign Minister Kanat Saudabayev will arrive on a visit to Armenia.
In the course of his visit, Saudabayev will meet with RA President Serzh Sargsyan, RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan and Foreign Minister Edward Nalbandian, RA Foreign Ministry press service informed NEWS.am. Foreign Ministers will have a joint press conference after the Feb. 16 meeting.
Earlier, OSCE Chairman-in-Office visited Azerbaijan and met President Ilham Aliyev and high ranking officials. This year Kazakhstan is presiding in OSCE. Saudabayev stated that in the course of its presidency Kazakhstan will spare no effort into the solution of protracted conflicts, particularly on the territory of former Soviet republics.