Հայաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանն, այսօր՝ ապրիլի 10-ին, ընդունել է Մոլդովայի փոխարտգործնախարար Անդրեյ Պոպովին:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ օրակարգային հարցեր, երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք միջազգային եւ տարածաշրջանային խնդիրներ:
Կարեւորվել են երկու երկրների միջեւ քաղաքական, տնտեսական, մշակութային, հումանիտար ոլորտներում համագործակցությունը, միջխորհրդարանական փոխգործակցությունը, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնումը, արտաքին գործերի նախարարությունների միջեւ խորհրդակցությունների անցկացումը:

Исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 10 апреля принял заместителя министра иностранных дел Молдовы Андрея Попова.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД, в ходе встречи собеседники обсудили двусторонние вопросы повестки, ряд международных и региональных проблем, представляющих двусторонний интерес.
Была подчеркнута важность сотрудничества между двумя странами в политической, экономической, культурной, гуманитарной сферах, межпарламентского взаимодействия, расширения договорно-правового поля, проведения консультаций между Министерствами иностранных дел.