Չինաստանի Հուբեյ նահանգում հյուրանոցներից մեկում բռնկված հրդեհը 14 մարդու կյանք է խլել, եւս 47 մարդ վիրավորվել է, որոնց մի մասի վիճակը ծայրահեղ ծանր է:
Ոստիկանությունը ձերբակալել է հյուրանոցի տնօրենին եւ կառավարչին, ինչպես նաեւ ինտերնետ-սրճարանի կառավարչի տեղակալին, որտեղ բռնկվել է հրդեհը: Սրճարանի կառավարչի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել, հաղորդում է «Սինհուա» գործակալությունը:
Հրդեհն սկսվել է ապրիլի 14-ի վաղ առավոտյան, 5-հարկանի հյուրանոցի երկրորդ հարկում գտնվող ինտերնետ-սրճարանում: Հյուրանոցի երրորդ եւ ավելի բարձր հարկերում բնակվող այցելուներից շատերը ստիպված են եղել ցած նետվել պատուհաններից, որոնցից առնվազն 3-ը մահացել են:

При пожаре в одной из гостиниц провинции Хубэй в Китае погибли 14 человек. Пострадали еще 47 постояльцев отеля, некоторые из них находятся в критическом состоянии.
Полиция задержала директора и управляющего гостиницей, а также заместителя управляющего интернет-кафе, в котором начался пожар. Управляющий кафе объявлен в розыск, сообщает «Синьхуа».
Пожар начался рано утром 14 апреля в интернет-кафе на втором этаже пятиэтажного здания гостиницы. Многим постояльцам, проживающим на третьем этаже и выше, пришлось выпрыгивать из окон. Как минимум трое разбились насмерть.
В гостиничных номерах на момент начала пожара находились 66 человек, в интернет-кафе - 25 посетителей. Пострадали ли при пожаре сотрудники отеля, агентство не уточняет.