«168 ժամ» թերթի տեղեկություններով` վարչապետի պաշտոնում Տիգրան Սարգսյանի վերանշանակումից հետո ԲՀԿ գործարար թեւի ներկայացուցիչները փորձում են հասնել նրան, որ կուսակցությունը վերանայի իր դիրքորոշումը կառավարության վերաբերյալ եւ հաշտեցման եզրեր գտնի վարչապետի հետ:
«Ի պատասխան դրա` ԲՀԿ քաղաքական թեւն առաջարկում է քաղաքական կուրսի կոշտացում, ինչի արտահայտությունն էր Վարդան Օսկանյանի՝ ընդդիմություն դառնալու առաջարկը: Կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի համար «ոչ իշխանություն, ոչ ընդդիմություն» տարբերակը շարունակում է մնալ ամենաընդունելին:
Ծառուկյանը կուսակցության ամբողջականությունը պաշտպանելու եւ իրար հակամարտ թեւերին հաշտեցնելու համար շուտով կհայտարարի, որ պատրաստվում են 2017-ի խորհրդարանական եւ 2018-ի նախագահական ընտրություններին:
Իսկ որպեսզի դա համոզիչ լինի, նա առաջիկայում պետք է բացատրի, թե ինչու չառաջադրվեց 2013թ. նախագահական ընտրություններում: Այդ բացատրությամբ նա պետք հանրությանը համոզի, որ 2018թ. այդ խոչընդոտները վերացած կլինեն, եւ այլեւս ոչինչ չի խանգարի Գագիկ Ծառուկյանին` առաջադրվել եւ դառնալ նախագահ: Եթե «Ծառուկյան` նախագահ» կարգախոսը համոզիչ չհնչի, ապա ԲՀԿ-ն կարող է բաժանվել, այն էլ` մի քանի մասերի. գործարարների, արմատական ընդդիմադիրների եւ չեզոք ապաքաղաքականների»,- գրում է «168 ժամը»։

YEREVAN. – Following Tigran Sargsyan’s reappointment as PM, the business wing of the Prosperous Armenia Party (PAP) is attempting to see to it that the party reviews its position with respect to the Government and finds common grounds for reconciliation with the PM, 168 Zham daily reports.
“In response to this, the PAP’s political wing proposes to toughen the political course. [But] the option of ‘neither government nor opposition’ continues to be the most acceptable for Party Chairman Gagik Tsarukyan.
To protect the integrity of the party and to reconcile the conflicting wings, Tsarukyan soon will announce that they are preparing for the 2017 parliamentary and the 2018 presidential elections.
But for this to be convincing, he needs to explain why he did not run in the 2013 presidential election. [And] if the ‘Tsarukyan [for] President’ slogan does not sound convincing, the PAP could divide into several parts,” 168 Zham writes.