NEWS.am-ի տեղեկություններով, Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը քիչ առաջ պաշտոնից ազատել է քաղաքի գլխավոր ճարտարապետ Նարեկ Սարգսյանին:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ կա նախագահի հրամանագիր՝ կառավարությանը առընթեր Ճարտարապետական պետական կոմիտե ստեղծելու վերաբերյալ: Տարածված խոսակցությունների համաձայն, Երեւանի գլխավոր ճարտարապետ Նարեկ Սարգսյանը կթողնի իր ներկայիս պաշտոնը եւ կղեկավարի կառավարությանն առընթեր քաղաքաշինության պետական կոմիտեն: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել էր Ճարտարապետների միության նախագահ Մկրտիչ Մինասյանը:
Իսկ Երեւանի գլխավոր ճարտարապետի պաշտոնում, ամենայն հավանականությամբ, կնշանակվի Երեւանի ճարտարապետության եւ շինարարության պետական համալսարանի ճարտարապետության ֆակուլտետի դեկան Տիգրան Բարսեղյանը: Վերջինս NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ այս պահին դեռ իր նշանակման հրամանագիրը չկա: Նա փոխանցել է, որ մինչեւ չհրամանագրվի, որեւէ մեկնաբանություն չի տալու այդ հարցի շուրջ:

Мэр Еревана Тарон Маркарян только что освободил от должности Главного архитектора города Нарека Саркисяна, передают информированные источники Новости Армении – NEWS.am.
Согласно распространенным сведениям, Главный архитектор Еревана Нарек Саркисян будет руководить создаваемым Государственным комитетом градостроительства при Правительстве. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сообщил председатель Союза архитекторов Мкртыч Минасян.
А на должности Главного архитектора Еревана, по всей вероятности, будет назначен декан Факультета архитектуры Ереванского государственного университета архитектуры и строительства Тигран Барсегян. Последний отметил, что на данный момент указа о его назначении нет. Он подчеркнул, что до указа не сможет дать никаких комментариев.