ԱՄՆ-ում Գոհաբանության օրվան ընդառաջ դպրոցականները սկսել են շնորհակալություն հայտնել երկրի առաջին տիկին Միշել Օբամային՝ դպրոցական անդուր ճաշերի համար, հայտնում է St-Louis Today-ը։
Հենց Միշել Օբամայի շնորհիվ ԱՄՆ-ի իշխանությունները ավելորդ քաշի դեմ պայքարի շրջանակում փոփոխել էին երկրի դպրոցների սննդակարգը։ 2012թ.-ից դպրոցական ճաշարաններում ավելի շատ միրգ, բանջարեղեն եւ ընդեղեն պարունակող ճաշեր են հրամցվում, փոխանցում է Gazeta-ն։
Twitter սոցցանցում #ThanksMichelleObama հեշթեգով մեծաթիվ հաղորդագրություններ են հայտնվել՝ դպրոցական «անդուր» ճաշերի համար։
Ամենամեծ տարածումը գտել է հաղորդագրությունը, որին կցված է բրնձից եւ խնձորից պատրաստված շիլայի լուսանկարը։

В США в преддверии Дня благодарения школьники начали благодарить первую леди страны Мишель Обамы за непривлекательные школьные обеды. Об этом сообщает St-Louis Today.
Именно благодаря Мишель Обаме власти США в рамках национальной программы по борьбе с избыточным весом среди несовершеннолетних изменили систему питания в школах страны. С 2012 года в школьных столовых США начали подавать обеды, содержащие большее количество фруктов, овощей и зерновых, передает Gazeta
В настоящее время в социальной сети Twitter появилось огромное количество сообщений с хэштегом #ThanksMichelleObama из-за «непривлекательных» школьных обедов.
Одним из самых популярных является сообщение, на котором показан обед, состоящий из жидкого риса и яблока.