Սպորտային հագուստ արտադրող Adidas-ի զուտ շահույթը 2010-ի երկրորդ եռամսկայում ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության շնորհիվ կտրուկ աճել է: Հարավային Աֆրիկայում անցկացված առաջնությանը, որպես հովանավոր մասնակցելը եւ ընդհանրապես սպորտի ու ֆուտբոլի նկատմամբ մեծ ուշադրությունն ամբողջ աշխարհում թույլ են տվել ընկերությանը մեծացնել վաճառքները եւ շահույթը: Հարավային Աֆրիկայում Adidas-ի մարզահագուստով հանդես եկան տասը հավաքականներ:
РБК-ը տեղեկացնում է, որ այսօր հրապարված նախնական ֆինանսական հաշվետվության համաձայն, այս տարվա ապրիլ-հունիս ամիսներին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ ընկերության շահույթն աճել է 22 անգամ` մինչեւ 126 միլիոն եվրո: Անցած տարի այդ թիվը հավասար էր 9 միլիոնի: Հասույթն աճել է 19 տոկոսով եւ կազմել է 2,9 միլիարդ եվրո: Առաջին կիսամյակի արդյունքում ընկերության հասույթը աճել է 11 տոկոսով` մինչեւ 5,6 միլիարդ եվրո, իսկ շահույթն աճել է 22,7 անգամ եւ կազմել է 295 միլիոն եվրո:

Чистая прибыль производителя спортивной одежды Adidas во II квартале 2010 года резко выросла благодаря чемпионату мира. Спонсорское участие в турнире в ЮАР и связанная с ним популярность спорта позволили компании нарастить как продажи, так и итоговую прибыль. На ЧМ-2010 Adidas экипировал 10 сборных.
Согласно опубликованным сегодня предварительным финансовым итогам в апреле - июне прибыль немецкой компании выросла в 22 раза - до 126 млн евро. Годом ранее этот показатель составлял всего 9 млн евро. Выручка при этом увеличилась на 19 %, составив 2,9 млрд евро. По итогам первого полугодия выручка компании возросла на 11 % - до 5,6 млрд евро, а прибыль - в 22,7 раза и составила 295 млн евро, сообщает РБК.