Վրաստանի նախկին վարչապետ, միլիարդատեր Բիձինա Իվանիշվիլին մեղադրել է երկրի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլիին, որը, նրա կարծիքով, ընդդիմադիր է դարձել կառավարությանը:
«Ես մի քանի անգամ ընդգծել եմ նրա (Մարգվելաշվիլիի) քաղաքական ոչ կոռեկտությունը, երբ նա նախագահական ընտրությունների հենց հաջորդ օրը հակադրվեց իր թիմին: Նման բան չի եղել քաղաքականության համաշխարհային պատմության մեջ: Ես հիմա էլ կարող եմ հասարակությանը հիշեցրել որ նախագահը փոխադրվեց պալատ, վետո դնելու նրա նորաձեւությունը, նրա կամակորությունները Նյու յորք այցի հետ կապված... Ըստ էության, նա ընդդիմադիր է իր թիմին եւ չի հայտնում այդ մասին, թեեւ բոլոր իր քայլերով ապացուցում է դա»,-հայտարարել է Իվանիշվիլին իր հեռուստահաղորդման ժամանակ:
Ավելի վաղ Իվանիշվիլին բազմիցս քննադատել է Վրաստանի նախագահին: Մասնավորապես, նա մեղադրել է Մարգվելաշվիլիին այն բանում, որ վերջինս իբր մրցակցում է կառավարության եւ խորհրդարանի հետ եւ դրանով խանգարում նրանց աշխատել: Այդ հայտարարությունից հետո իշխող կոալիցիայի ներկայացուցիչների մեծամասնությունը պաշտպանել են նախկին վարչապետի կարծիքը: Բացի այդ, ավելի վաղ Իվանիշվիլին իր հերթական հարցազրույցի ժամանակ դժգոհություն էր հայտնել Մարգվելաշվիլիից, որ նա բոլոր դեպքերում փոխադրվեց Թբիլիսիի կենտրոնում գտնվող նախագահական պալատ, որը կառուցել է նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին:

Миллиардер и бывший премьер Грузии Бидзина Иванишвили обвинил президента Георгия Маргвелашвили, который, по его мнению, стал оппозицией правительству страны.
«Я несколько пшодчеркивал его политическую некорректность, когда на второй же день после президентских выборов он (Маргвелашвили) противостоял своей команде. Подобного не было в мировой истории политики. Я и сегодня могу напомнить обществу — то, что президент переехал во дворец, его мода на наложения вето, его капризы по поводу визита в Нью-Йорк… В общем, он в оппозиции с командой и не сообщает об этом, хотя всеми своими поступками это доказывает», — заявил Иванишвили в своей телепередаче.
Ранее Иванишвили не раз критиковал главу грузинского государства. В частности, он обвинил Маргвелашвили в том, что тот якобы конкурирует с правительством и парламентом и тем самым мешает им работать. После этого заявления большинство представителей правящей коалиции поддержали мнение экс-премьера. Кроме этого, ранее Иванишвили в очередном интервью выразил недовольство в отношении Маргвелашвили из-за того, что тот все же переехал работать в резиденцию президента в центре Тбилиси, построенную экс-президентом Михаилом Саакашвили, вопреки своим заявлениям.