Վրաստանի նոր վարչապետի եւ կառավարության հաստատման գործընթացը կավարտվի մինչեւ տարեվերջ: Այս մասին հայտնել է Վրաստանի խորհրդարանի խոսնակ Դավիթ Ուսուպաշվիլին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Խոսնակի խոսքով՝ վարչապետի հրաժարականից հետո երկրի նախագահը պետք է խորհրդակցություն անցկացնի խորհրդարանական մեծամասնության հետ եւ 7-օրյա ժամկետից ոչ ուշ վարչապետի նոր թեկնածու առաջադրի:
«Խորհրդարանական մեծամասնությունը դեկտեմբերի 25-ին կքննարկի այդ հարցը, կնշի նոր վարչապետի թեկնածուի անունը եւ կդիմի նախագահին՝ առաջարկելով այդ թեկնածությունը ներկայացնել խորհրդարանին»,- ասել է Ուսուպաշվիլին:

Процесс утверждения нового премьер-министра и правительства Грузии завершится до конца текущего года. Об этом заявил председатель парламента Грузии Давид Усупашвили в Кутаиси, сообщает ТАСС
По словам спикера, в соответствии с конституцией, парламентское большинство, в течение 7 дней должно представить президенту свою кандидатуру на пост премьера.
«Парламентское большинство 25 декабря рассмотрит этот вопрос, назовет кандидатуру нового премьера и обратится к президенту с предложением представить эту кандидатуру парламенту», - сказал  Усупашвили.