Նիդերլանդների բնակչուհուն, որը վիճակախաղով  2,1 մլն եվրո էր շահել` լինելով ամուսնալուծության գործընթացում, թույլ են տվել նախկին ամուսնու հետ չկիսել շահումը: Ինչպես տեղեկացնում է  Reuters-ը, համապատասխան որոշումը կայացրել է Ամստերդամի շրջանային դատավորը: Դատավճիռը հրապարակվել է երեքշաբթի, դեկտեմբերի 29-ին:
Ինչպես պարզաբանել են դատարանում, 2014-ի հոկտեմբերի 20-ին ամուսնալուծության հայտարարություն տալով` ամուսինները թվարկել են ընդհանուր ակտիվները, որոնք կցանկանային կիսել: Նիդերլանդուհին վիճակախաղում շահել էր 2015-ի սկզբին, պաշտոնական ամուսնալուծությունը ձեւակերպվել էր նույն տարվա հունիսին:
Ամուսինը պնդում էր, թե ամուսնության 30 տարիների ընթացքում ինքն ու կինը միշտ վիճակախաղի տոմս են գնել` օգտագործելով ֆինանսական ընդհանուր միջոցներ եւ որ շահումը պիտի ներառվի ամուսնալուծության համաձայնագրի մեջ: Սակայն դատարանը նշել է, որ ամուսինն ու կինը առնվազն չորս տարի առաջ առանձնացրել են իրենց ֆինանսները, երբ տղամարդը գնացել է նոր ընկերուհու մոտ ապրելու:  Վիճակախաղի տոմսի համար նիդերլանդուհին վճարել է սեփական բանկային հաշվից եւ դատարանը համարել է, որ նա պարտավոր չէ կիսել շահումը, գրում է  Gazeta-ն:

Жительнице Нидерландов, выигравшей в лотерею €2,1 млн во время бракоразводного процесса, позволили не делиться выигрышем с бывшим мужем. Как сообщает Reuters, соответствующее решение принял окружной суд Амстердама. Вердикт был опубликован во вторник, 29 декабря.
Как пояснили в суде, супруги перечислили общие активы, которые они хотели разделить, когда подали заявление о расторжении брака 20 октября 2014 года. В лотерею нидерландка выиграла в начале 2015 года, а официально развод был оформлен в июне того же года.
Супруг утверждал, что за 30 лет брака они с женой всегда играли в лотерею, используя общие денежные средства, и что выигрыш должен быть включен в соглашение о разводе. Однако суд указал, что муж и жена разделили свои финансы по меньшей мере четырьмя годами ранее, когда мужчина ушел жить к новой подруге. Покупку лотерейного билета нидерландка оплатила с собственного банковского счета, и суд посчитал, что выигрыш она делить не обязана, передает Gazeta.