Բրիտանական արքայազն Ուիլյամը մեկնաբանել է արքայազն Հարրիի եւ դերասանուհի Մեգան Մարքլի հարաբերությունները: Այս մասին գրում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով People-ը:
Ավելի վաղ բրիտանական մամուլում տեղեկություն էր հայտվել, որ Ուիլյամը, իբր, դժգոհ է Մարքլի հետ սիրավեպի մասին պաշտոնական հայտարարությամբ հանդես գալու մասին «իմպուլսիվ» եղբոր որոշման առիթով:
«Քեմբրիջյան դուքսը հասկանում է անձնական կյանքի գաղտնիությանը վերաբերող իրավիճակը եւ սատարում է դրա անհրաժեշտությունը Հարրիի համար՝ աջակցություն ցուցաբերելու հարցում նրանց, ովքեր նրան ավելի մտերիմ են»,- հայտարարել է Քենսինգթոնյան պալատի ներկայացուցիչը:
Աղբյուրն իր կողմից հավելել է, որ Ուիլյամն ու Հարրին նման հայտարարություններ չեն անում՝ առանց միմյանց հետ խորհրդակցելու: Նրանք Մարքլի մասին հայտարարությունը հրապակումից առաջ քննարկել են:

Британский принц Уильям прокомментировал отношения принца Гарри и актрисы Меган Маркл, сообщает Gazeta со ссылкой на People.
Ранее в британской прессе появилась информация, согласно которой Уильям якобы недоволен решением «импульсивного» брата выпустить официальное заявление о романе с Маркл.
«Герцог Кембриджский полностью понимает ситуацию относительно приватности и поддерживает необходимость для принца Гарри оказывать поддержку тем, кто ему более всего близок», – заявили в ответ в Кенсингтонском дворце.
Со своей стороны, источник отметил, что Уильям и Гарри не выступают с подобными заявлениями, не поговорив друг с другом, и они активно обсуждали заявление о Маркл до его публикации.
Как подчеркнул источник, Уильям был обеспокоен, как и все, относительно того, что происходит с актрисой.