«Չարլի ծաղրածուն», նույն ինքը՝ Գագիկ Ավետիսյանը, թատրոնից է կրկես եկել: Գագիկ Ավետիսյանի կրկեսային ճակատագրի հարցում մեծ դեր է խաղացել պատահականությունը:
NEWS.am-ի հետ զրույցում Գագիկ Ավետիսյանը ներկայացրեց իր բեմական կյանքի մի քանի դրվագներ:
«Սկսենք նրանից, որ ես Հենրիկ Մալյանի թատրոնի դերասան էի: Հետո այնպես ստացվեց, որ կրկես ընկա: Անսպասելի ստացվեց, մի մարդ ինձ կրկես հրավիրեց, այն խումբ, որը հյուրախաղերի էր մեկնում Ուզբեկստան, Լիբանան, ԱՄԷ: Ես 27 տարեկան էի: Դա կրկեսի համար փոքր տարիք չէ, բայց ականավոր Ենգիբարովը նույնպես այդ տարիքում էր, երբ կրկես եկավ: Ճիշտ է, ակրոբատներն այս տարիքում թոշակի են գնում»,- ասաց «Չարլի ծաղրածուն»:
Արդյունքում՝ 1994 թվականին սկսվեց Գագիկ Ավետիսյանի կրկեսային կյանքը: «Կարող եմ ասել, որ կրկեսն ավելի եմ սիրում, քան որեւէ այլ բան»,- համոզված ասում է Գագիկ Ավետիսյանը: Կրկեսային կարիերայի սկզբում Ավետիսյանը հնարքներ կատարել չէր կարողանում: «Սակայն դրսեւորվեց թատրոնում աշխատանքը: Սկզբում խաղարկային ժանրով էի հանդես գալիս: Մեկ տարի հետո Սոս Պետրոսյանը (Երեւանի կրկեսի գեղարվեստական ղեկավարը) ուշադրություն դարձրեց, որ հնարքներն են պակասում, եւ ես սկսեցի յուրացնել «կոճերը» եւ ձեռնածություն անել»,- պատմեց Գագիկ Ավետիսյանը:
1996 թվականից «Չարլի ծաղրածուն» հյուրախաղերի մեկնեց Ուկրաինա, Ռուսաստան, Եվրոպա, եւ հիմա Գերմանիայում է բնակվում: Գագիկ Ավետիսյանին բախտ է վիճակվել շատ կրեսներում աշխատել: «Չարլի ծաղրածուն» Երեւան է եկել հատուկ մասնակցելու հայկական կրկեսային կոլեկտիվի 60-ամյակին նվիրված ներկայացումներին եւ ամանորյա ծրագրին: «Ստիպված էի հրաժարվել մի քանի հետաքրքիր պայմանագրերից: Ու ահա, այստեղ եմ, որպեսզի հաճույքով ծրագրում աշխատեմ»,- ամփոփեց Գագիկ Ավետիսյանը:

«Клоун Чарли», он же Гагик Аветисян, пришел в цирк из театра. В вопросе цирковой судьбы Гагика Аветисяна немалую роль сыграл случай.
В беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am Гагик Аветисян поделился рассказом о некоторых эпизодах своей сценической судьбы.
«Начнем с того, что я был артистом театра Генриха Маляна. Потом получилось так, что я попал в цирк. Получилось неожиданно, один человек пригласил меня в цирк, в группу, которая отправлялась на гастроли – Узбекистан, Ливан, ОАЭ. Мне было 27 лет. Возраст для цирка не юный, но великий Енгибаров тоже был в таком возрасте, когда пришел в цирк.  Правда, акробаты в этом же возрасте уходят на пенсию», - рассказал «клоун Чарли».
В итоге в 1994 году началась цирковая жизнь Гагика Аветисяна.  «Могу сказать, что цирк люблю больше, чем что-то другое», - убежденно говорит Гагик Аветисян. В начале цирковой карьеры Аветисян не умел делать трюки. «Но сказалась работа в театре. Вначале был игровой жанр. Через год Сос Петросян (художественный руководитель Ереванского цирка) обратил внимание на то, что не хватает трюков, и я начал осваивать, научился «катушки» и жонглировать», - рассказал Гагик Аветисян.
С 1996 г «клоун Чарли» уехал на гастроли по Украине, России, Европе, и на данный момент проживает в Германии. Гагику Аветисяну довелось поработать во многих цирках. В Ереван «клоун Чарли» приехал специально для участия в представлениях, посвященных 60-летию армянского циркового коллектива и новогодней программе. «Пришлось отказаться от нескольких интересных контрактов. И вот я здесь, с удовольствием чтобы поработать в программе», - констатирует Гагик Аветисян.