Ռուսաստանի քննչական մարմինները քրեական գործ են հարուցել Իգուշեթիայում լրագրող Ամերհան Կոկուրխոեւի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին հաղորդում է Ռուսաստանի Քննչական կոմիտեի Ինգուշեթիայի Հանրապետության քննչական վարչության կայքը։
Կոկուրկոեւը կտրող-ծակող վնասվածք է ստացել կրծքավանդակի շրջանում եւ գիտակցության չգալով մահացել է հիվանդանոցում։
Քննիչները պարզել են կասկածյալի ինքնությունը, այժմ նրա գտնվելու վայրն են պարզում։
Նախնական տվյալներով, լրագրողին դանակով հարվածել է նրա հարեւան Ռ. Ջամալաթդինովը։ կոնֆլիկտի պատճառը կարող է լինել հողի հետ կապված վեճը, հաղորդում է Life.ru-ն։
Տեղի IngFootball.ru պարբերականի փոխանցմամբ, Կոկուրխոեւը երկար ժամանակ սպորտային հաղորդումներ է վարել «Ինգուշեթիա» հեռուստաալիքով, իսկ վերջին ամիսներին աշխատել է հանրապետության Սունժենի շրջանի աշխատակազմում։

Следственные органы возбудили уголовное дело по факту убийства в Ингушетии журналиста Амерхана Кокурхоева. Об этом сообщается на сайте Следственного управления СК РФ по Республике Ингушетия, пишет агентство РИА Новости
Кокуркоев получил колото-резаное ранение груди и скончался в больнице, не приходя в сознание.
Следователи установили личность подозреваемого, определяется его местонахождение.
По предварительным данным, ведущего ударил ножом его сосед Р. Джамалатдинов. Причиной конфликта мог быть земельный спор, сообщает Life.ru
Как сообщает местное издание IngFootball.ru, Кокурхоев долгое время вел спортивные программы на телеканале «Ингушетия», а в последние месяцы работал в администрации Сунженского района республики.